Tere, Teile on Telegram! 25: Edithi seiklused meditsiinisüsteemis

  • 9 vaatamist
  • Avaldatud: märts 09, 2018

Kas sina kujutad ette, mis tunne on väljuda haiglast veel haigemana kui sinna sisenedes, ja raviarst kehitab selle kõige peale ainult õlgu? Kui arstid sind ei usu ja ei ole nõus isegi uurima, mis sul tegelikult viga on? Või tead, mis tunne on elada iga päev teadmisega, et tänane võib olla viimane? 30-aastane Edith Sööt teab ja ta on oma uskumatud seiklused Eesti meditsiinisüsteemis jäädvustanud ka blogisse. Ta loodab ikka veel, et on olemas keegi, kes oskab teda aidata. Ja seetõttu otsustas ta anda ka selle videointervjuu.

Video alt leiad ka Edithi kaks uuemat blogipostitust, mis on tehtud pärast saate salvestamist.

 

Meditsiinilistest vigadest.

edithsoot.wordpress.com, 7. märts 2018

Sattusin täna vaatama kahte TED videot meditsiinilistest vigadest. Üks oli naisest, kes kaotas oma poja meditsiinilise vea tõttu ja tema sõnum oli väga liigutav. Kui meditsiin on teinud vea, siis tuleks seda käsitleda läbipaistvalt, ausalt ja kaastundega ohvrite suhtes. Sel moel saavad kasu mõlemad pooled – nii kannataja kui meditsiinisüsteem. Nimelt aitaks see tulevikus taolisi vigu vältida (ilmselt päästaks mitmeid elusid) ning annaks ka ohvritele (lähedastele, kui vea tulemuseks on inimelu kaotus) südamerahu ja õiglustunde. https://www.youtube.com/watch?v=qmaY9DEzBzI

Teises videos kõneles arst, kes kaotas oma õe õigel ajal diagnoosimata jäetud haiguse tõttu. Mulle väga meeldis, kuidas see arst rõhus ühele väga olulisele mõttele: sa tunned oma keha. Kui sa tunned, et midagi on väga valesti, siis mine kohe arsti juurde ja kui sulle ei tehta uuringuid, siis järgmise juurde ja järgmise juurde nii kaua kuni sa saad teada, mis sul viga on. Seda sama mõtet olen ma korrutanud kõikidele arstidele: ma tean oma keha ja see, mis minu kehaga on toimunud pärast parentenaalset toitmist, on täiesti ebanormaalne. Ma pole mitte kunagi midagi sellist kogenud ja ma tean, et midagi on väga valesti ja see kõik sai alguse sellest ravist. https://www.youtube.com/watch?v=Lu-HcylvuU8

See kõik pani mind mõtlema meie meditsiinisüsteemis toimuva üle. Lugesin patsientide esindusühingu artiklit sellest, kuidas meie haiglad lähevad lausa dokumentide võltsimiseni välja selleks, et end kaitsta. http://www.pealinn.ee/koik-uudised/patsientide-kaitsja-arstid-peaksid-suutma-oma-vigu-ausalt-tunnistada-n163408 Kui meie meditsiinisüteemis tehakse viga, siis on tavaks kõik kinni mätsida ja kasutada kõikvõimalike auke seadustes, et vea teinud meditsiini asutus jumala eest ei peaks millegi eest vastutama.

Miks see nii on? Miks ei püüdle meditsiinisüsteem selle poole, et pakkuda kvaliteetsemat teenust? Kui arstid tunnistaks vigu ja haiglad ei mätsiks kõike kinni, siis saaks vigadest õppida ja sel moel areneks meie meditsiinisüsteem turvalisemaks. Miks eitada ja vassida, kui ausalt käitudes võidaks nii süsteem kui patsiendid? Ma päris tõsiselt ei saa sellest aru. Ma ei usu, et meie arstid ei hooli inimeludest ja “teevad lihtsalt oma tööd”. Ma usun, et paljud meie meditsiinitöötajatest on ausad ja head inimesed, kes on valmis ka vigu tunnistama. Küsimus on, et mille/kelle taha see kinni jääb? Miks ei registreerita meil ühtegi meditsiinilise vea poolt põhjustatud surma? Harvardi statistika kohaselt on meditsiiniline viga kolmandal kohal surmapõhjuste seas USA’s. Ma ei usu, et meie süsteemis see number teistsugune on.

Mis võimalused üldse on patsiendil, keda meditsiin on kahjustanud? Patsientide esindusühing tunnistab ausalt, et nende võimalused patsiente aidata on piiratud, kuna haiglad lihtsalt ei tee ausat koostööd. Kui aga haigla lausa võltsib dokumente, siis kaob igasugune võimalus õiglusele. Mida sellises suluseisus olev patsient üldse teha saab? Mitte midagi. See on lihtsalt hingematvalt kurb ja ebaõiglane.

 

Kallid arstid, palun lugege.

edithsoot.wordpress.com, 6. märts 2018

Käisin täna mitmendat korda oma psühhiaatri vastuvõtul, kes leiab, et antidepressantravi ei ole näidustatud minu puhul ja teeks mulle rohkem kahju kui kasu võimalike kardiaalsete jm kõrvaltoimete tõttu. Psühhiaater ei arva, et tegemist on depressiooniga või muu probleemiga, mida saab kuidagi psühhiaatriliste ravimitega ravida. Arst leidis, et ma peaksin olema haiglas, kus mind põhjalikult uuritakse, kuna nii tugev sümptomaatika on väga väikese tõenäosusega psühhiaatriline.

 

NB! Edithi palvel ei tohi teised meediakanalid seda lugu kajastada ilma temalt luba küsimata.

Edithi loo filmimisele pani õla alla Beautiful Me kehasalong

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami uudised (16/22): vaktsineerimise tagajärjed, maskikorruptsioon ja piirangute tõendatud kahjulikkus SVG placeholder 08:33

Telegrami uudised (16/22): vaktsineerimise tagajärjed, maskikorruptsioon ja piirangute tõendatud kahjulikkus

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 18.-24.aprill. Luubi all on vaktsineerimise tagajärjed, võimalik nanotehnoloogia koroonavaktsiinides, maskimüügilt kasu teenivad poliitikud ja maskikohustuse ebaseaduslikkus, Bologna sotsiaalse krediidi süsteem, Postimehe arvamustoimetuse huvitav suhtumine faktidesse ning 400 uuringut, mis tõestavad koroonameetmete kahjulikkust.

Telegrami uudised (nädal 15): tervisediktatuur Shanghais, viiruspettus Venemaal ja Pfizeri paljastused SVG placeholder 10:05

Telegrami uudised (nädal 15): tervisediktatuur Shanghais, viiruspettus Venemaal ja Pfizeri paljastused

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 11.-17. aprill. On hämmastav, kui kiiresti ühiskond unustab. Kas keegi mäletab veel covidit? Shanghai kodanikele on see aga düstoopiline reaalsus, mis kuidagi lõppeda ei taha.

USA kongresmen: Seadus peab kaitsma vaktsineerimisvastasuse tõttu siseterroristideks tembeldatud emasid SVG placeholder 04:15

USA kongresmen: Seadus peab kaitsma vaktsineerimisvastasuse tõttu siseterroristideks tembeldatud emasid

Koroonapettuse ettekäändel on piiratud inimõigusi kõikjal maailmas – kui Eestis on praegu riigikogus lugemisel NETS-2 seaduseelnõu, mis võimaldaks inimesi panna karantiini lausa 30 päevaks ainult “kahtluse” tõttu, siis näiteks USA-s riigisisest terrorismi käsitlevas seaduseelnõus määratletakse, et lapsi mitte vaktsineerida soovivad emad ongi kodumaised terroristid. Õnneks on “vabaduse kantsis” ka üksikuid munadega poliitikuid, kes sellise jõhkra lahterdamise vastu sõna võtavad.

OLULINE! EP saadikud räägivad koroonapettusest SVG placeholder 37:23

OLULINE! EP saadikud räägivad koroonapettusest

Vabadust armastavate Euroopa Parlamendi (EP) saadikute 16. veebruaril 2022 toimunud pressikonverentsil räägiti avameelselt koroonapettusest ja nõuti Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni viivitamatut tagasiastumist. Saadikute hinnangul on koroona ajaloo suurim poliitiline pettus ja organiseeritud vandenõu.

Telegrami FB live (12.04.2022): julgetest EP liikmetest, viirustest ja piirangutest Shanghais
SVG placeholder
SVG placeholder 1:02:50

Telegrami FB live (12.04.2022): julgetest EP liikmetest, viirustest ja piirangutest Shanghais

12. aprillil tegime Facebook live´i Telegrami tellijatele mõeldud kinnises grupis. Rääkisime julgetest Euroopa Parlamendi liikmetest, kes pööravad tähelepanu koroonakriisist alguse saanud aina süvenevale tervisediktatuurile ja pisut Arvamusfestivalist, poliitikast, vaktsineeritud inimeste haigestumise statistikast ja muust päevakohasest.

Telegrami uudised (nädal 14): Covidi ümberdefineerimine, vaba sõna kadumine ja NETS II SVG placeholder 08:37

Telegrami uudised (nädal 14): Covidi ümberdefineerimine, vaba sõna kadumine ja NETS II

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 4.-10. aprill. Juttu tuleb Covidi ümberdefineerimisest ja seoses sellega viroloog Irja Lutsarist, kes rääkis ka maskide tagasihoidlikust kasutegurist. Sõnavabaduse puudumisele juhtis tähelepanu Arvamusfestivali käitumine ning luubi all on põhiseadusele vilistav NETS II, mille vastane meeleavaldus toimub uuesti kolmapäeval, 13. aprillil.

Telegrami uudised (nädal 13): kuidas Tanel ja Kaja võidu maskikohustust kaotasid SVG placeholder 09:49

Telegrami uudised (nädal 13): kuidas Tanel ja Kaja võidu maskikohustust kaotasid

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 28. märts kuni 3. aprill. Möödunud nädalal nägime, kuidas Tanel Kiik ja Kaja Kallas võidu maskikohustust kaotasid. Võimupositsioonil peaminister kaotas kohustuse kaks päeva hiljem, kui tervise- ja tööminister, kelle haldusalasse antud teema kuulub, seda teha soovitas.

Plahvatusohtlik video: Keisril ei ole koroonat
SVG placeholder
SVG placeholder 19:10

Plahvatusohtlik video: Keisril ei ole koroonat

Vaba meedia ja sõltumatute ajakirjanike-teadlaste viimase kahe aasta uuringud on paljastanud, et valitsusel ja vastutavatel isikutel (teadlased-eksperdid) puuduvad teaduslikud tõendid n-ö koroonaviiruse isoleerimise kohta. Kuidas on võimalik, et ühed teadlased kinnitavad, et viirust polegi isoleeritud ning teised teadlased ei oska kommenteerida, kuidas viirust üldse isoleeritakse, aga samal ajal on toodetud miljardeid doose vaktsiine, mis peaks sisaldama sedasama esialgset viirust? Kui see viirus tegelikult eksisteeriks, kas ei peaks see teave olema üldiselt kättesaadav? Nendele küsimustele keskendub plahvatusohtlik video “Keisril pole koroonat”.

Telegrami uudised (nädal 12): 2 aastat ja 2 nädalat hetkest, mil maailm 2 nädalaks lukku pandi SVG placeholder 10:26

Telegrami uudised (nädal 12): 2 aastat ja 2 nädalat hetkest, mil maailm 2 nädalaks lukku pandi

Teretulemast düstoopiasse! On möödunud 2 aastat ja 2 nädalat hetkest, mil maailm 2 nädalaks lukku pandi, et kõverat lamendada. Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 21. kuni 27. märts.

Telegram FB live (29.03.22): Üks hea uudis + kas Suur Lähtestamine on halb või hea?
SVG placeholder
SVG placeholder 32:37

Telegram FB live (29.03.22): Üks hea uudis + kas Suur Lähtestamine on halb või hea?

29. märtsi hommikul saime rõõmustava uudise osaliseks: saame sel suvel osaleda Arvamusfestivalil koroonakriisi teemalise vestluse läbiviimisel. Facebooki otse-eetri põhiteemaks oli siiski Suur Lähtestamine: mida see täpsemalt tähendab, kuidas see toimuma hakkab ja kas see on halb või hea? Kas tulevik ilma selleta on võimalik?

ARTE dokfilm “Hirmu ärakasutajad” – debatt A-gripiviirusest ehk kuidas seagripist sai äri (2009) SVG placeholder 56:20

ARTE dokfilm “Hirmu ärakasutajad” – debatt A-gripiviirusest ehk kuidas seagripist sai äri (2009)

Avalik-õigusliku telekanali Norddeutscher Rundfunk 2009. aastal koostöös telejaamaga Arte valminud dokumentaalfilm "Profiteure der Angst“ ("Hirmu ärakasutajad“) annab põhjaliku ülevaate seagripi tegelikust taustast ja selle ärakasutajatest.

Telegram FB live (22.03.22): Kas inimkonnal on üldse enam lootust? Kuulajate arvates on!
SVG placeholder
SVG placeholder 35:27

Telegram FB live (22.03.22): Kas inimkonnal on üldse enam lootust? Kuulajate arvates on!

22. märtsil läksime taaskord Facebookis otse-eetrisse, teemaks konformism – kas Yes-man´idel on lihtsam elu kui lamemaalastel? Oled sa kunagi mõelnud nagu Cypher filmis “Matrix”, et lihtsam oleks lihtsalt võtta see sinine kapsel ja elada edasi õndsas teadmatuses? Või tegelikult on parem olla ikkagi teadlik?