Tere, Teile on Telegram! 18: Mis saab Eesti metsadest?
7 vaatamist
Avaldatud: aug. 28, 2021
Jaga:
Mis praegu metsa-asjanduses toimub? Kui palju on Eestis tegelikult metsa? Kas metsa mahaparseldajad on pahatahtlikud või lihtsalt ullikesed? Kuidas sina ise saad riigi poolse ahnuse ja raiskamise ohjeldamiseks midagi ära teha? Vastuseid aitavad 16. novembril Telegrami Facebookis eetris olnud saates leida kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks ehk EMA eestvedajad Linda-Mari Väli ja Martin Luiga, saadet juhivad Telegrami loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.
Räägime ministeeriumidest, valitsusest, riigikogust, presidendist, RMK-st, kaitsepoliitikast, metsameestest, maamaksust, läbipaisvamatest metsaga seotud aruteludest, metsanduse arengukavast (mille puhul riik on lubanud, et kogu rahvas saab kaasa rääkida) ja paljust muust.
Linda-Mari leiab, et meie riiki valitseb mentaliteet, mis ei ole kuidagi seotud meie rahvuse või kultuuriga, Martin lisab, et taustal kumab pidev rahanälg ja vohab haljastuskorruptsioon. Nad toovad näitena, et Eesti 100 raames planeeritud tammepark Nõmmel oli algselt mõeldud nn ühispargina, ehk et nõmmekad ise tooksid oma aiast tammeistikuid. Millegipärast see idee aga hüljati ja nüüd istikud ostetakse, ehk iga tamme maksumuseks on 400 eurot (kokku 40 000 eurot). Kas tundub mõistlik?
EMA korraldab järjena eelmisel aastal toimunud meeleavaldusele keskkonnaministeeriumi ees 15. detsembril kell 15 uue koostööle orienteeritud meeleavalduse “Meeleavardus Eesti Metsa Abiks“, mille raames toimub ka metsalaulupidu.
Palume ka vaatajate abi – aidake tuvastada ministeeriumiametnikku, kes hiilgas üle-eelmisel nädalal raadios mõtteteraga, et lagendike raiumine on vajalik selleks, et inimesed metsas ära ei eksiks – vaata pikemalt videost (ca 27. minut). Infot ootame vihje@telegram.ee, õige inimeseni juhatava vihje tegijale kingituseks Karl Adami raamat “Metsasosinad” kirjastuselt Pilgrim.
Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 18.-24.aprill. Luubi all on vaktsineerimise tagajärjed, võimalik nanotehnoloogia koroonavaktsiinides, maskimüügilt kasu teenivad poliitikud ja maskikohustuse ebaseaduslikkus, Bologna sotsiaalse krediidi süsteem, Postimehe arvamustoimetuse huvitav suhtumine faktidesse ning 400 uuringut, mis tõestavad koroonameetmete kahjulikkust.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 11.-17. aprill. On hämmastav, kui kiiresti ühiskond unustab. Kas keegi mäletab veel covidit? Shanghai kodanikele on see aga düstoopiline reaalsus, mis kuidagi lõppeda ei taha.
Koroonapettuse ettekäändel on piiratud inimõigusi kõikjal maailmas – kui Eestis on praegu riigikogus lugemisel NETS-2 seaduseelnõu, mis võimaldaks inimesi panna karantiini lausa 30 päevaks ainult “kahtluse” tõttu, siis näiteks USA-s riigisisest terrorismi käsitlevas seaduseelnõus määratletakse, et lapsi mitte vaktsineerida soovivad emad ongi kodumaised terroristid. Õnneks on “vabaduse kantsis” ka üksikuid munadega poliitikuid, kes sellise jõhkra lahterdamise vastu sõna võtavad.
Vabadust armastavate Euroopa Parlamendi (EP) saadikute 16. veebruaril 2022 toimunud pressikonverentsil räägiti avameelselt koroonapettusest ja nõuti Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni viivitamatut tagasiastumist. Saadikute hinnangul on koroona ajaloo suurim poliitiline pettus ja organiseeritud vandenõu.
12. aprillil tegime Facebook live´i Telegrami tellijatele mõeldud kinnises grupis. Rääkisime julgetest Euroopa Parlamendi liikmetest, kes pööravad tähelepanu koroonakriisist alguse saanud aina süvenevale tervisediktatuurile ja pisut Arvamusfestivalist, poliitikast, vaktsineeritud inimeste haigestumise statistikast ja muust päevakohasest.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 4.-10. aprill. Juttu tuleb Covidi ümberdefineerimisest ja seoses sellega viroloog Irja Lutsarist, kes rääkis ka maskide tagasihoidlikust kasutegurist. Sõnavabaduse puudumisele juhtis tähelepanu Arvamusfestivali käitumine ning luubi all on põhiseadusele vilistav NETS II, mille vastane meeleavaldus toimub uuesti kolmapäeval, 13. aprillil.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 28. märts kuni 3. aprill. Möödunud nädalal nägime, kuidas Tanel Kiik ja Kaja Kallas võidu maskikohustust kaotasid. Võimupositsioonil peaminister kaotas kohustuse kaks päeva hiljem, kui tervise- ja tööminister, kelle haldusalasse antud teema kuulub, seda teha soovitas.
Vaba meedia ja sõltumatute ajakirjanike-teadlaste viimase kahe aasta uuringud on paljastanud, et valitsusel ja vastutavatel isikutel (teadlased-eksperdid) puuduvad teaduslikud tõendid n-ö koroonaviiruse isoleerimise kohta. Kuidas on võimalik, et ühed teadlased kinnitavad, et viirust polegi isoleeritud ning teised teadlased ei oska kommenteerida, kuidas viirust üldse isoleeritakse, aga samal ajal on toodetud miljardeid doose vaktsiine, mis peaks sisaldama sedasama esialgset viirust? Kui see viirus tegelikult eksisteeriks, kas ei peaks see teave olema üldiselt kättesaadav? Nendele küsimustele keskendub plahvatusohtlik video “Keisril pole koroonat”.
Teretulemast düstoopiasse! On möödunud 2 aastat ja 2 nädalat hetkest, mil maailm 2 nädalaks lukku pandi, et kõverat lamendada. Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 21. kuni 27. märts.
29. märtsi hommikul saime rõõmustava uudise osaliseks: saame sel suvel osaleda Arvamusfestivalil koroonakriisi teemalise vestluse läbiviimisel. Facebooki otse-eetri põhiteemaks oli siiski Suur Lähtestamine: mida see täpsemalt tähendab, kuidas see toimuma hakkab ja kas see on halb või hea? Kas tulevik ilma selleta on võimalik?
Avalik-õigusliku telekanali Norddeutscher Rundfunk 2009. aastal koostöös telejaamaga Arte valminud dokumentaalfilm "Profiteure der Angst“ ("Hirmu ärakasutajad“) annab põhjaliku ülevaate seagripi tegelikust taustast ja selle ärakasutajatest.
22. märtsil läksime taaskord Facebookis otse-eetrisse, teemaks konformism – kas Yes-man´idel on lihtsam elu kui lamemaalastel? Oled sa kunagi mõelnud nagu Cypher filmis “Matrix”, et lihtsam oleks lihtsalt võtta see sinine kapsel ja elada edasi õndsas teadmatuses? Või tegelikult on parem olla ikkagi teadlik?
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.