Telegrami Podcast: Mudauputuse teooria – vandenõukultuuri kuum teema

  • 307 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 28, 2021

Mudauputuse (mud flood) teooria on üks kuumemaid teemasid, mis viimastel aastatel vandenõukultuuri rikastanud on. Selle teooria uurijad juhivad tähelepanu, et paljud vanemad hooned üle maailma (sh ka Eestis) on ehitatud nõnda, et nende esimene korrus koos akendega oleks justkui maa all. Lisaks täheldatakse, et sõltumata asukohast (nt Euroopa või Aasia või USA) on vanad hooned ja kirikud ehitatud sarnases stiilis. Teooria kohaselt ei olegi need sajandeid vanad hooned ehitatud meie inimeste poolt vaid need pärinevad hoopis kunagisest Tartaaria tsivilisatsioonist, kes enne meid siin maapinnal elutses.

Legendi järgi toimus millalgi ca 200-400 aastat tagasi ülemaailmne kataklüsm ehk mudauputus, mille käigus Tartaaria tsivilisatsioon hävines ning seega on kõik vanad hooned hoopis välja kaevatud ja taastatud meie poolt.

Kui vanad hooned ja koguni terved linnad on erinevalt koolis õpetatule hoopis välja kaevatud, siis see tähendab, et meie tsivilisatsioon ei ole sadu või isegi tuhandeid aastaid vana, vaid me oleme siia kuidagi moodi sattunud suhteliselt hiljuti. Seda teooriat toetavad viimastel aastatel välja ilmunud vanad kaardid, raamatud ja fotod inimtühjadest linnadest. Selline foto võib tekitada küsimusi, et kas see linn oli seal juba enne seda kui inimesed sinna jõudsid? Leidub ka pilte sellest, kuidas inimesed justkui kaevavad välja muda all olevaid hooneid. Enamjaolt on need pildid Euroopa linnadest aga on ka USA linnasid. Vanadelt kaartidelt on näha, et Tartaaria oli ülemaailmne tsivilisatsioon, mille suuremad linnad asusid Ida-Euroopas ja Hiinas. Kui see on tõsi, siis Tartaaria puhul on tegemist suurima teadaoleva impeeriumiga. Tartaaria-teooria kohaselt on täna enamus Tartaaria ajast alles olevad hooned okupeeritud riiklike organisatsioonide poolt.

Tartaaria kohta liiguvad ka jutud, et kõik suuremad sõjad, ennekõike I ja II ms ja veel kestvad „sõjad“ Lähis-Idas on loodud viimaste olemasolevate Tartaaria kultuuripärandite (sh muuseumite) hävitamiseks. Minu jaoks on ilmselge, et sõdasid klassikalises mõttes (sinine versus punane) pole olemas vaid „sõja“ puhul on tegemist hoonete/infrastruktuuride lammutamise ja inimeste strateegilise ümberpaigaldamisega.

Võimalik mudauputus on üks korralik vandenõu kommikene, ühendades erinevaid legende, enne kõike aga piiblist tuntud Noa laeva lugu, erinevus on ainult selles, et see uputus võttis aset suhteliselt hiljuti ning vee asemel voolas muda. Samuti liiguvad jutud, et Tartaaria tsivilisatsiooni hävingule aitas kaasa ka nn. must katk.

Mudauputus toetab ka ajaloo pettust ennast, millest Telegramis palju kirjutanud oleme. Massid usuvad, et meie tsivilisatsioon on siin olnud (kümneid) tuhandeid aastaid ning Vana-Kreeka, Vana-Egiptus, Vana-Hiina jne on samuti tuhandeid aastaid vanad aga kui uurida esmaseid allikaid, siis ükski nendest antiik kultuuridest ja tsivilisatsioonidest ei ulatu kaugemale kui paarsada aastat. Need lood on kõigest paarsada aastat vanad, mis tähendab, et need kohad ja tsivilisatsioonid on samuti vaid paar sada aastat vanad, parimal juhul eksisteerisid need iidsed kultuurid 200 aastat tagasi aga ka see ei kõla loogiliselt vaid pigem on tegemist kaasaegsete muinasjuttudega.

Kui kirjutada Googlesse „tartaria”, siis üheks esimeseks vastuseks tuleb Vikipeedia lehekülg „Tartaria tablets” (Tartaaria tahvlid):

Tartaaria tahvlid on kolm plaati, mis väidetavalt avastati 1961. aastal neoliit külas nimega Tartaria, mis asub tänapäeva Rumeenias. Nende plaatide vanuse määramine on keeruline, sest nende peal ei saa teha carbon datingut (süsiniku tutvumine), nende stratigraafia on ebatäpne aga nad võivad pärineda 5300 eKr ehk on ca 7000 aastat vanad.

*Stratigraafia on geoloogia haru, mis uurib maakoort moodustavate kivimkehade ruumilist levikut ja neid kujundanud sündmuste ajalist järgnevust.

„Tahvlitel on sisselõigetega sümbolid ja arheoloogide seas on sel teemal olnud palju poleemikat, mõned väidavad, et sümbolid tähistavad varaseimat teadaolevat kirjutamisviisi maailmas. Sümboliteks peetakse Vinča sümboleid, ehkki mõned teadlased on neid pidanud sumerlasteks.“

Iroonia on aga selles, et kuigi Vikipeedias seisab, et plaatide vanust pole võimalik tuvastada, siis ekspertide hinnangul on nad ca 7000 aasta vanused. See tähendab, et masside jaoks on kõik sellised lood automaatselt reaalsus, sest eksperdid midagi väidavad. Need lood sõna otseses mõttes kirjutatakse ellu.

Ooo, miski on 7000 aastat vana…

Ei, ei… See asi võib olla kõigest 5 aastat vana, aga sellel on 7000 aastane ajalugu. Ning masside jaoks on see reaalsus. Kui teatud lugu piisavalt kaua korrata, siis nii pea, kui see talletub inimeste alateadvusesse, muutub see kollektiivseks reaalsuseks. Niimoodi ajalugu luuaksegi. Kokkuvõttes saab Tartaariat siduda nüüd enam vähem ükskõik millise iidse legendiga, nt Atlantisega.

Kuula/vaata Telegrami Podcasti mudauputuse teemal, kus minu vestluskaaslaseks on New Yorgis resideeruv Tambet, kes on mudauputuse fenomenil pingsalt silma peal hoidnud, sh vaatame ka Tambeti tehtud fotosid hoonetest New Yorgis, millel võib olla seos mudauputuse ja Tartaariaga.

 

Viited:

Kas viljandi oli merelinn? (venekeelne artikkel)
JonLevi Youtube’i kanal Tartaaria mudauputusest
David Wells jagab fotosid inimtühjadest Euroopa linnadest (ca 1860)
Filipp Druzhinin kirjeldab mudauputuse fenomeni Venemaa kontekstis
Conspiracy-R-Us (mudauputuse Youtube kanal)
Brasiilia mudauputused lähiminevikust (link 1, link 2, link 3)
Iisaku katedraal Peterburis
Telegrami heliplatvormid:

Soundcloud
Spotify
Podbean
iTunes
YouTube
Muusika: ROY KNOX – Earthquake [NSC Release]

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Telegram.ee

Telegram @ Facebook

Telegram @ Instagram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami uudised (3/23): 2023. aasta alguse liigsuremus, Elon Muski kahepalgelisus, uus mRNA süst SVG placeholder 10:11

Telegrami uudised (3/23): 2023. aasta alguse liigsuremus, Elon Muski kahepalgelisus, uus mRNA süst

Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?

Telegrami Podcast #76 (TÄISPIKK): kas Telegrami suudeti veenda EKRE-t valima? (külas Martin Helme)
SVG placeholder
SVG placeholder 1:20:53

Telegrami Podcast #76 (TÄISPIKK): kas Telegrami suudeti veenda EKRE-t valima? (külas Martin Helme)

Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.

Telegrami Podcast #76 (POOLIK): kas Telegrami suudeti veenda EKRE-t valima? (külas Martin Helme) SVG placeholder 38:46

Telegrami Podcast #76 (POOLIK): kas Telegrami suudeti veenda EKRE-t valima? (külas Martin Helme)

Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.

Videointervjuu: Kalle Grünthaliga energiapoliitika lahendustest SVG placeholder 22:35

Videointervjuu: Kalle Grünthaliga energiapoliitika lahendustest

16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.

Telegrami uudised (36/22): hinnatõusu meeleavaldused vallutavad Euroopat, iroonia Eestit SVG placeholder 07:13

Telegrami uudised (36/22): hinnatõusu meeleavaldused vallutavad Euroopat, iroonia Eestit

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 36. nädalast ehk ajavahemikust 5.- 11. september.

Telegrami uudised 35: Eesti Ekspressis ja kohtus kurjustati vaktsiinide pealesurujatega SVG placeholder 06:48

Telegrami uudised 35: Eesti Ekspressis ja kohtus kurjustati vaktsiinide pealesurujatega

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.

Hando Tõnumaa: Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada? SVG placeholder 32:54

Hando Tõnumaa: Miks inimesed ei julge sõda ära lõpetada?

Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?

Telegrami uudised (28/22): Taani tervisejuhi ülestunnistus ja globalistide superlinn Euroopas SVG placeholder 07:35

Telegrami uudised (28/22): Taani tervisejuhi ülestunnistus ja globalistide superlinn Euroopas

Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.

Telegrami Podcast #68 (TÄISPIKK): Kõigile koroonasurmadele tuleks teha ekspertanalüüs (külas dr Ilona Drikkit)
SVG placeholder
SVG placeholder 24:42

Telegrami Podcast #68 (TÄISPIKK): Kõigile koroonasurmadele tuleks teha ekspertanalüüs (külas dr Ilona Drikkit)

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/

Taani tervisejuht tunnistab, et laste koroona vastu vaktsineerimine oli kasutu SVG placeholder 00:22

Taani tervisejuht tunnistab, et laste koroona vastu vaktsineerimine oli kasutu

22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.

Telegrami uudised (20/22): Hando Tõnumaa avalik kiri koroonasõltlastele, WHO pandeemialeping ja ahvirõugete läbimäng 2021. aastal SVG placeholder 06:37

Telegrami uudised (20/22): Hando Tõnumaa avalik kiri koroonasõltlastele, WHO pandeemialeping ja ahvirõugete läbimäng 2021. aastal

Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.

Hando Tõnumaa avalik pöördumine koroonakriisi vastutavate isikute poole: Kuhu edasi? SVG placeholder 23:42

Hando Tõnumaa avalik pöördumine koroonakriisi vastutavate isikute poole: Kuhu edasi?

Loe video transkripti siit: https://www.telegram.ee/eesti/hando-tonumaa-avalik-kiri-koroonakriisi-vastutavatele-isikutele-kuhu-edasi