Telegrami Podcast: Mudauputuse teooria – vandenõukultuuri kuum teema

  • 352 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 28, 2021

Mudauputuse (mud flood) teooria on üks kuumemaid teemasid, mis viimastel aastatel vandenõukultuuri rikastanud on. Selle teooria uurijad juhivad tähelepanu, et paljud vanemad hooned üle maailma (sh ka Eestis) on ehitatud nõnda, et nende esimene korrus koos akendega oleks justkui maa all. Lisaks täheldatakse, et sõltumata asukohast (nt Euroopa või Aasia või USA) on vanad hooned ja kirikud ehitatud sarnases stiilis. Teooria kohaselt ei olegi need sajandeid vanad hooned ehitatud meie inimeste poolt vaid need pärinevad hoopis kunagisest Tartaaria tsivilisatsioonist, kes enne meid siin maapinnal elutses.

Legendi järgi toimus millalgi ca 200-400 aastat tagasi ülemaailmne kataklüsm ehk mudauputus, mille käigus Tartaaria tsivilisatsioon hävines ning seega on kõik vanad hooned hoopis välja kaevatud ja taastatud meie poolt.

Kui vanad hooned ja koguni terved linnad on erinevalt koolis õpetatule hoopis välja kaevatud, siis see tähendab, et meie tsivilisatsioon ei ole sadu või isegi tuhandeid aastaid vana, vaid me oleme siia kuidagi moodi sattunud suhteliselt hiljuti. Seda teooriat toetavad viimastel aastatel välja ilmunud vanad kaardid, raamatud ja fotod inimtühjadest linnadest. Selline foto võib tekitada küsimusi, et kas see linn oli seal juba enne seda kui inimesed sinna jõudsid? Leidub ka pilte sellest, kuidas inimesed justkui kaevavad välja muda all olevaid hooneid. Enamjaolt on need pildid Euroopa linnadest aga on ka USA linnasid. Vanadelt kaartidelt on näha, et Tartaaria oli ülemaailmne tsivilisatsioon, mille suuremad linnad asusid Ida-Euroopas ja Hiinas. Kui see on tõsi, siis Tartaaria puhul on tegemist suurima teadaoleva impeeriumiga. Tartaaria-teooria kohaselt on täna enamus Tartaaria ajast alles olevad hooned okupeeritud riiklike organisatsioonide poolt.

Tartaaria kohta liiguvad ka jutud, et kõik suuremad sõjad, ennekõike I ja II ms ja veel kestvad „sõjad“ Lähis-Idas on loodud viimaste olemasolevate Tartaaria kultuuripärandite (sh muuseumite) hävitamiseks. Minu jaoks on ilmselge, et sõdasid klassikalises mõttes (sinine versus punane) pole olemas vaid „sõja“ puhul on tegemist hoonete/infrastruktuuride lammutamise ja inimeste strateegilise ümberpaigaldamisega.

Võimalik mudauputus on üks korralik vandenõu kommikene, ühendades erinevaid legende, enne kõike aga piiblist tuntud Noa laeva lugu, erinevus on ainult selles, et see uputus võttis aset suhteliselt hiljuti ning vee asemel voolas muda. Samuti liiguvad jutud, et Tartaaria tsivilisatsiooni hävingule aitas kaasa ka nn. must katk.

Mudauputus toetab ka ajaloo pettust ennast, millest Telegramis palju kirjutanud oleme. Massid usuvad, et meie tsivilisatsioon on siin olnud (kümneid) tuhandeid aastaid ning Vana-Kreeka, Vana-Egiptus, Vana-Hiina jne on samuti tuhandeid aastaid vanad aga kui uurida esmaseid allikaid, siis ükski nendest antiik kultuuridest ja tsivilisatsioonidest ei ulatu kaugemale kui paarsada aastat. Need lood on kõigest paarsada aastat vanad, mis tähendab, et need kohad ja tsivilisatsioonid on samuti vaid paar sada aastat vanad, parimal juhul eksisteerisid need iidsed kultuurid 200 aastat tagasi aga ka see ei kõla loogiliselt vaid pigem on tegemist kaasaegsete muinasjuttudega.

Kui kirjutada Googlesse „tartaria”, siis üheks esimeseks vastuseks tuleb Vikipeedia lehekülg „Tartaria tablets” (Tartaaria tahvlid):

Tartaaria tahvlid on kolm plaati, mis väidetavalt avastati 1961. aastal neoliit külas nimega Tartaria, mis asub tänapäeva Rumeenias. Nende plaatide vanuse määramine on keeruline, sest nende peal ei saa teha carbon datingut (süsiniku tutvumine), nende stratigraafia on ebatäpne aga nad võivad pärineda 5300 eKr ehk on ca 7000 aastat vanad.

*Stratigraafia on geoloogia haru, mis uurib maakoort moodustavate kivimkehade ruumilist levikut ja neid kujundanud sündmuste ajalist järgnevust.

„Tahvlitel on sisselõigetega sümbolid ja arheoloogide seas on sel teemal olnud palju poleemikat, mõned väidavad, et sümbolid tähistavad varaseimat teadaolevat kirjutamisviisi maailmas. Sümboliteks peetakse Vinča sümboleid, ehkki mõned teadlased on neid pidanud sumerlasteks.“

Iroonia on aga selles, et kuigi Vikipeedias seisab, et plaatide vanust pole võimalik tuvastada, siis ekspertide hinnangul on nad ca 7000 aasta vanused. See tähendab, et masside jaoks on kõik sellised lood automaatselt reaalsus, sest eksperdid midagi väidavad. Need lood sõna otseses mõttes kirjutatakse ellu.

Ooo, miski on 7000 aastat vana…

Ei, ei… See asi võib olla kõigest 5 aastat vana, aga sellel on 7000 aastane ajalugu. Ning masside jaoks on see reaalsus. Kui teatud lugu piisavalt kaua korrata, siis nii pea, kui see talletub inimeste alateadvusesse, muutub see kollektiivseks reaalsuseks. Niimoodi ajalugu luuaksegi. Kokkuvõttes saab Tartaariat siduda nüüd enam vähem ükskõik millise iidse legendiga, nt Atlantisega.

Kuula/vaata Telegrami Podcasti mudauputuse teemal, kus minu vestluskaaslaseks on New Yorgis resideeruv Tambet, kes on mudauputuse fenomenil pingsalt silma peal hoidnud, sh vaatame ka Tambeti tehtud fotosid hoonetest New Yorgis, millel võib olla seos mudauputuse ja Tartaariaga.

 

Viited:

Kas viljandi oli merelinn? (venekeelne artikkel)
JonLevi Youtube’i kanal Tartaaria mudauputusest
David Wells jagab fotosid inimtühjadest Euroopa linnadest (ca 1860)
Filipp Druzhinin kirjeldab mudauputuse fenomeni Venemaa kontekstis
Conspiracy-R-Us (mudauputuse Youtube kanal)
Brasiilia mudauputused lähiminevikust (link 1, link 2, link 3)
Iisaku katedraal Peterburis
Telegrami heliplatvormid:

Soundcloud
Spotify
Podbean
iTunes
YouTube
Muusika: ROY KNOX – Earthquake [NSC Release]

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Telegram.ee

Telegram @ Facebook

Telegram @ Instagram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
Telegrami Podcast #89 (TÄISPIKK): Eestis on tõelisi konservatiive vähem kui Donald Trumpi erapeol (külas Mike Calamus)
SVG placeholder
SVG placeholder 46:52

Telegrami Podcast #89 (TÄISPIKK): Eestis on tõelisi konservatiive vähem kui Donald Trumpi erapeol (külas Mike Calamus)

9. aprillil külastas Telegram.ee kontorit (sotsiaal)meedias viimase kuu aja jooksul üks enim kõneainet pakkunud inimesi – kuues USA osariigis eduka ettevõtjana tegutsev Mike Calamus, kellega salvestasime igasugu põnevat infot sisaldava podcasti. Mike oli Eestit väisamas seoses e-valimiste pettusega, mida nad algselt koos EKRE-ga ühiselt paljastama asusid. Paraku on erakonna ja nüüdseks nende endise liikme vahelt must kass läbi jooksnud ja sogast vahtu on toimunu ümber rohkem kui selgeid vastuseid.

Telegrami Podcast #89 (POOLIK): Eestis on tõelisi konservatiive vähem kui Donald Trumpi erapeol (külas Mike Calamus) SVG placeholder 21:40

Telegrami Podcast #89 (POOLIK): Eestis on tõelisi konservatiive vähem kui Donald Trumpi erapeol (külas Mike Calamus)

9. aprillil külastas Telegram.ee kontorit (sotsiaal)meedias viimase kuu aja jooksul üks enim kõneainet pakkunud inimesi – kuues USA osariigis eduka ettevõtjana tegutsev Mike Calamus, kellega salvestasime igasugu põnevat infot sisaldava podcasti. Mike oli Eestit väisamas seoses e-valimiste pettusega, mida nad algselt koos EKRE-ga ühiselt paljastama asusid. Paraku on erakonna ja nüüdseks nende endise liikme vahelt must kass läbi jooksnud ja sogast vahtu on toimunu ümber rohkem kui selgeid vastuseid.

FB-live (15.04.24): Kas üks maailmapilt on õigem kui teine? Päriselt? PÄRISELT!? SVG placeholder 34:45

FB-live (15.04.24): Kas üks maailmapilt on õigem kui teine? Päriselt? PÄRISELT!?

15. aprilli Facebooki otsesaates puudutasime taaskord EKRE ja Mike Calamuse vastuseisu, täpsemalt Telegrami ja Vanglaplaneedi videosalvestust antud teemal. Lisaks said tähelepanu peavoolu üle-võlli uudised, koroonakriisiga alanud vaktsineerimise langus ja poevarguste tõus (maskid!?) ning üks maksujurist, kelle arvates Eesti on pankrotis.

Telegram.ee ja Vanglaplaneet: Kui Calamus on petis, siis ta kuulub maailmaklassi
SVG placeholder
SVG placeholder 31:20

Telegram.ee ja Vanglaplaneet: Kui Calamus on petis, siis ta kuulub maailmaklassi

Salvestasime 12. aprillil Vanglaplaneedi ja Telegram.ee Zoomi-ühisvestluse, kus võtsime luubi all EKRE viimaste nädalate stratkomi ja meie toimetuse liikmete näost-näkku kohtumised Mike Calamusega. Nimelt, kas teie teadsite, et enamus Calamust e-valimiste pettusega seotud MTÜ-teemal mustavad EKRE liikmed ei ole temaga kunagi isiklikult kohtunud või koguni keelduvad temaga kohtumast? Ja kas päris suhtluseta saab olla kogu olukorrast adekvaatset pilti?

FB-live (8.04.24): stuudios ainult naised – majandus, “Tulnukas”, kius ja mms, eurovalimised ja pealinna võim SVG placeholder 1:02:24

FB-live (8.04.24): stuudios ainult naised – majandus, “Tulnukas”, kius ja mms, eurovalimised ja pealinna võim

8. aprillil toimus Telegrami Facebooki otsesaade esimest korda ilma Handota, sest oma mõtteid soovis jagada Telegrami kolumnist, kahe lapse ema ja homöopaat Merle Martinson. 

Telegram Mastermind #2: analüütik Mait Krauniga majandusest teise nurga alt
SVG placeholder
SVG placeholder 1:41:09

Telegram Mastermind #2: analüütik Mait Krauniga majandusest teise nurga alt

3. aprillil toimus teine Telegram Mastermind ehk Zoomi intervjuu/töötuba, kus sel korral oli toimetuse ja lugejate erikülaliseks Tavidi majandusanalüütik Mait Kraun, kes on õppinud majandusteadust Tartu Ülikoolis ning töötanud varasemalt ka 8 aastat majandusajakirjanikuna. Tund ja 40 minutit kestnud põnev intervjuu + lugejate küsimuste-vastuste voor on saadaval ainult Telegram.ee tellijatele siin all.

FB-live (2.04.24): sõja(hirmu)teemalise küsitluse tulemused – kolmandikku kokkumäng hirmutab, kolmandikku rahustab SVG placeholder 34:24

FB-live (2.04.24): sõja(hirmu)teemalise küsitluse tulemused – kolmandikku kokkumäng hirmutab, kolmandikku rahustab

2. aprillil tegime Facebooki otsesaates kokkuvõtte möödunud nädalal välja kuulutatud lugejaküsitlusest “Kas sina kardad sõda ja mida mõiste “sõda” sinu jaoks üldse tähendab?” ning arutasime sekka ka teiste päevakajaliste teemade üle, nagu näiteks katse tühistada PhD Rea Rausi Eesti Ekspressi veergudel.

Kas sa tead seda tüdrukut? SVG placeholder 06:06

Kas sa tead seda tüdrukut?

Mis on esimene mõte, mis sulle pähe tuleb, kui seda tüdrukut siin pildil näed? Kui sa ei tea, kes ta on, siis seda artiklit lugedes saad teada. Teine küsimus, millele tahan rõhku panna on, et miks on oluline teada, mida see tüdruk ütles 33 aastat tagasi. Nimelt on sellel kõigel väga suur seos Venemaa-Ukraina nn proksisõja eskaleerimisega, mida eestlastele praegu iga hinna eest “maha müüa“ üritatakse.

Telegrami Podcast #88 (POOLIK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles SVG placeholder 15:42

Telegrami Podcast #88 (POOLIK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles

Seekordne podcast Austraalia uurija John Le Boniga, mis sai salvestatud novembris 2023, kui ta väisas Tallinnat Telegrami konverentsi “Tuleviku Foorum” raames, on filosoofilisemat laadi. Räägime muu hulgas JLB Redditi leheküljest conspiracy NOPOL ehk poliitikavaba vandenõu Redditist, kus on üle 60 000 jälgija. Ja jutustame teemadel: Mis on epistemoloogia? Miks õpetavad koolid 12 aastat mingeid mudeleid, mis pole reaalsus, kuid ei õpetata seda, mis on õppimine ja ei julgusta mõtlema selle üle, mis on teadmised. Mida tähendab midagi teada? Mis on objektiivne reaalsus?

Telegrami Podcast #88 (TÄISPIKK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles
SVG placeholder
SVG placeholder 30:23

Telegrami Podcast #88 (TÄISPIKK): Epistemoloogia, muinasjutud ja tuumapomm (külas John Le Bon), eesti keeles

Seekordne podcast Austraalia uurija John Le Boniga, mis sai salvestatud novembris 2023, kui ta väisas Tallinnat Telegrami konverentsi “Tuleviku Foorum” raames, on filosoofilisemat laadi. Räägime muu hulgas JLB Redditi leheküljest conspiracy NOPOL ehk poliitikavaba vandenõu Redditist, kus on üle 60 000 jälgija. Ja jutustame teemadel: Mis on epistemoloogia? Miks õpetavad koolid 12 aastat mingeid mudeleid, mis pole reaalsus, kuid ei õpetata seda, mis on õppimine ja ei julgusta mõtlema selle üle, mis on teadmised. Mida tähendab midagi teada? Mis on objektiivne reaalsus?

Facebooki-live (12.03.24): Meenutame läbi huumori – 4 aastat “Koroonapeost” + aitab kollektiivsest sõjahi(r)must SVG placeholder 50:42

Facebooki-live (12.03.24): Meenutame läbi huumori – 4 aastat “Koroonapeost” + aitab kollektiivsest sõjahi(r)must

12. märtsil möödus täpselt neli aastat Telegrami esimesest Facebooki live´ist nimega “Koroonapidu“, mis sai tormilise vastukaja osaliseks – nimelt jagunesid vaatajad/kuulajad kaheks: 1) need, kes sarnaselt meiega ei kartnud ja 2) need, kes tundsid “pandeemia” ees kabuhirmu.

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #1: Silja Palm ja tiibeti astroloogia
SVG placeholder
SVG placeholder 02:10:56

JÄRELVAATAMINE! Telegram Mastermind #1: Silja Palm ja tiibeti astroloogia

9. märtsil toimus esimene tellijatele mõeldud Zoomi intervjuu/töötuba, kus sel korral oli toimetuse ja lugejate erikülaliseks astroloog Silja Palm, kes on õppinud tiibeti astroloogiat Moskvas, Indias ja Eestis. 2 tundi ja 10 minutit väldanud intervjuu + lugejate küsimuste-vastuste voor on saadaval ainult Telegram.ee tellijatele siin all.