Telegrami Podcast: Mudauputuse teooria – vandenõukultuuri kuum teema

  • 463 vaatamist
  • Avaldatud: aug. 28, 2021

Mudauputuse (mud flood) teooria on üks kuumemaid teemasid, mis viimastel aastatel vandenõukultuuri rikastanud on. Selle teooria uurijad juhivad tähelepanu, et paljud vanemad hooned üle maailma (sh ka Eestis) on ehitatud nõnda, et nende esimene korrus koos akendega oleks justkui maa all. Lisaks täheldatakse, et sõltumata asukohast (nt Euroopa või Aasia või USA) on vanad hooned ja kirikud ehitatud sarnases stiilis. Teooria kohaselt ei olegi need sajandeid vanad hooned ehitatud meie inimeste poolt vaid need pärinevad hoopis kunagisest Tartaaria tsivilisatsioonist, kes enne meid siin maapinnal elutses.

Legendi järgi toimus millalgi ca 200-400 aastat tagasi ülemaailmne kataklüsm ehk mudauputus, mille käigus Tartaaria tsivilisatsioon hävines ning seega on kõik vanad hooned hoopis välja kaevatud ja taastatud meie poolt.

Kui vanad hooned ja koguni terved linnad on erinevalt koolis õpetatule hoopis välja kaevatud, siis see tähendab, et meie tsivilisatsioon ei ole sadu või isegi tuhandeid aastaid vana, vaid me oleme siia kuidagi moodi sattunud suhteliselt hiljuti. Seda teooriat toetavad viimastel aastatel välja ilmunud vanad kaardid, raamatud ja fotod inimtühjadest linnadest. Selline foto võib tekitada küsimusi, et kas see linn oli seal juba enne seda kui inimesed sinna jõudsid? Leidub ka pilte sellest, kuidas inimesed justkui kaevavad välja muda all olevaid hooneid. Enamjaolt on need pildid Euroopa linnadest aga on ka USA linnasid. Vanadelt kaartidelt on näha, et Tartaaria oli ülemaailmne tsivilisatsioon, mille suuremad linnad asusid Ida-Euroopas ja Hiinas. Kui see on tõsi, siis Tartaaria puhul on tegemist suurima teadaoleva impeeriumiga. Tartaaria-teooria kohaselt on täna enamus Tartaaria ajast alles olevad hooned okupeeritud riiklike organisatsioonide poolt.

Tartaaria kohta liiguvad ka jutud, et kõik suuremad sõjad, ennekõike I ja II ms ja veel kestvad „sõjad“ Lähis-Idas on loodud viimaste olemasolevate Tartaaria kultuuripärandite (sh muuseumite) hävitamiseks. Minu jaoks on ilmselge, et sõdasid klassikalises mõttes (sinine versus punane) pole olemas vaid „sõja“ puhul on tegemist hoonete/infrastruktuuride lammutamise ja inimeste strateegilise ümberpaigaldamisega.

Võimalik mudauputus on üks korralik vandenõu kommikene, ühendades erinevaid legende, enne kõike aga piiblist tuntud Noa laeva lugu, erinevus on ainult selles, et see uputus võttis aset suhteliselt hiljuti ning vee asemel voolas muda. Samuti liiguvad jutud, et Tartaaria tsivilisatsiooni hävingule aitas kaasa ka nn. must katk.

Mudauputus toetab ka ajaloo pettust ennast, millest Telegramis palju kirjutanud oleme. Massid usuvad, et meie tsivilisatsioon on siin olnud (kümneid) tuhandeid aastaid ning Vana-Kreeka, Vana-Egiptus, Vana-Hiina jne on samuti tuhandeid aastaid vanad aga kui uurida esmaseid allikaid, siis ükski nendest antiik kultuuridest ja tsivilisatsioonidest ei ulatu kaugemale kui paarsada aastat. Need lood on kõigest paarsada aastat vanad, mis tähendab, et need kohad ja tsivilisatsioonid on samuti vaid paar sada aastat vanad, parimal juhul eksisteerisid need iidsed kultuurid 200 aastat tagasi aga ka see ei kõla loogiliselt vaid pigem on tegemist kaasaegsete muinasjuttudega.

Kui kirjutada Googlesse „tartaria”, siis üheks esimeseks vastuseks tuleb Vikipeedia lehekülg „Tartaria tablets” (Tartaaria tahvlid):

Tartaaria tahvlid on kolm plaati, mis väidetavalt avastati 1961. aastal neoliit külas nimega Tartaria, mis asub tänapäeva Rumeenias. Nende plaatide vanuse määramine on keeruline, sest nende peal ei saa teha carbon datingut (süsiniku tutvumine), nende stratigraafia on ebatäpne aga nad võivad pärineda 5300 eKr ehk on ca 7000 aastat vanad.

*Stratigraafia on geoloogia haru, mis uurib maakoort moodustavate kivimkehade ruumilist levikut ja neid kujundanud sündmuste ajalist järgnevust.

„Tahvlitel on sisselõigetega sümbolid ja arheoloogide seas on sel teemal olnud palju poleemikat, mõned väidavad, et sümbolid tähistavad varaseimat teadaolevat kirjutamisviisi maailmas. Sümboliteks peetakse Vinča sümboleid, ehkki mõned teadlased on neid pidanud sumerlasteks.“

Iroonia on aga selles, et kuigi Vikipeedias seisab, et plaatide vanust pole võimalik tuvastada, siis ekspertide hinnangul on nad ca 7000 aasta vanused. See tähendab, et masside jaoks on kõik sellised lood automaatselt reaalsus, sest eksperdid midagi väidavad. Need lood sõna otseses mõttes kirjutatakse ellu.

Ooo, miski on 7000 aastat vana…

Ei, ei… See asi võib olla kõigest 5 aastat vana, aga sellel on 7000 aastane ajalugu. Ning masside jaoks on see reaalsus. Kui teatud lugu piisavalt kaua korrata, siis nii pea, kui see talletub inimeste alateadvusesse, muutub see kollektiivseks reaalsuseks. Niimoodi ajalugu luuaksegi. Kokkuvõttes saab Tartaariat siduda nüüd enam vähem ükskõik millise iidse legendiga, nt Atlantisega.

Kuula/vaata Telegrami Podcasti mudauputuse teemal, kus minu vestluskaaslaseks on New Yorgis resideeruv Tambet, kes on mudauputuse fenomenil pingsalt silma peal hoidnud, sh vaatame ka Tambeti tehtud fotosid hoonetest New Yorgis, millel võib olla seos mudauputuse ja Tartaariaga.

 

Viited:

Kas viljandi oli merelinn? (venekeelne artikkel)
JonLevi Youtube’i kanal Tartaaria mudauputusest
David Wells jagab fotosid inimtühjadest Euroopa linnadest (ca 1860)
Filipp Druzhinin kirjeldab mudauputuse fenomeni Venemaa kontekstis
Conspiracy-R-Us (mudauputuse Youtube kanal)
Brasiilia mudauputused lähiminevikust (link 1, link 2, link 3)
Iisaku katedraal Peterburis
Telegrami heliplatvormid:

Soundcloud
Spotify
Podbean
iTunes
YouTube
Muusika: ROY KNOX – Earthquake [NSC Release]

Kirjuta meile: podcast@telegram.ee

Telegram.ee

Telegram @ Facebook

Telegram @ Instagram

 

Toimetas Hando Tõnumaa

(0) kommentaari

Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.

SVG placeholder Enim vaadatud

Vaata kõiki SVG placeholder
FB-live (24.03.25): Kõik erakonnad võidavad sellest, et Jollerist saab minister SVG placeholder 44:49

FB-live (24.03.25): Kõik erakonnad võidavad sellest, et Jollerist saab minister

24. märtsil oli meie Facebooki otsesaate läbivaks teemaks taas koroonapettus, seekord läbi valitsuskriisi prisma, sest uueks sotsiaalministriks nimetati praegune riigikogu liige ning endine perearst ja koroonapettuse suunamudija dr Karmen Joller. Tema uuest ametikohast võidavad kõik erakonnad, sest nii tema isiku kui ka endiste ja tulevaste tegemiste ümber annab lõputult enda agendaga sobivad lugusid spinnida. 

Majandusteadlane Jeffrey Sachs: valjuhäälsed juhid on paanikas
SVG placeholder
SVG placeholder 1:37

Majandusteadlane Jeffrey Sachs: valjuhäälsed juhid on paanikas

Alates 2022. aasta Ukraina-Venemaa (proksi)sõja puhkemisest on enamus Euroopa, ennekõike Baltikumi riigijuhte koos erakondade ja vastutavate isikutega kütnud sõjamasinat. Riigi-ja peavoolumeediast on saanud justkui sõjatööstuse hääletoru, mille ülesandeks on õigustada kaitsekulutuste tõstmist, sõjatööstusesse investeerimist ja sõjaga hirmutamist. Rahu pooldavad isikud on tituleeritud putinistideks, kellel on väidetavalt mingi võrgustik. Millegi pärast tundub ühiskonnale normaalne, et maksumaksja rahadega on õigustatud naabri ärritamine.

Video! Lapsed, telefonid ja mikrolainekiirgus SVG placeholder 2:54

Video! Lapsed, telefonid ja mikrolainekiirgus

Nutitelefonide kasutusjuhendis on kirjas, et telefoni tuleb hoida kehast eemal. See teavitus ei ole niisama, vaid sellepärast, et elektromagnetiline kiirgus kahjustab rakke ja tervist. Lapsed on aga tehiskiirgusele kordades vastuvõtlikumad kui täiskasvanud. Võib-olla peaks lastele lähenema kas või teatrietenduse abil, et edasi anda informatsiooni elektromagnetkiirgusest ja nende “armsast” nutitelefonist? Allolev video on siinkohal abiks.

Telegrami väljakutse tuleb taas: loe osalejate tagasisidet SVG placeholder 3:27

Telegrami väljakutse tuleb taas: loe osalejate tagasisidet

12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.

Lamemaalased ostavad kohvi, vol 14 SVG placeholder 12:10

Lamemaalased ostavad kohvi, vol 14

(Seekordne mulisemine ei ole kindlasti mõeldud lastele.) Mis värk nende Pussy-dega oli James Bondis? Ja kui sa solvud, siis kas oled lumehelbeke või see lihtsalt ei ole sinu “tassike kohvi”? Kuidas pohhuismi ja nalja maailma tagasi ja juurde tuua? Mida arvas Chevy Chase kokaiinist? Kas sa hakkasid ka 40-sena surelikkust tajuma? Ja mida ütles selle kohta Konfutsius? 

Telegram Mastermind #12. Elvis Brauer: Kuidas luua altpoolt ülespoole muutust
SVG placeholder
SVG placeholder 1:04:36

Telegram Mastermind #12. Elvis Brauer: Kuidas luua altpoolt ülespoole muutust

13. veebruaril toimus kaheteistkümnes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas küsimustele ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer.

Telegram 12 vestluspaneel: Sõnavabaduse surm või taassünd?
SVG placeholder
SVG placeholder 59:45

Telegram 12 vestluspaneel: Sõnavabaduse surm või taassünd?

1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12. sünnipäeva pidu, kus lisaks lustakale meelelahutusprogrammile leidis aset ka tõsisem paneelvestlus pealkirjaga “Sõnavabaduse surm või taassünd”, kus osalesid Tavidi majandusanalüütik ja endine suure meedia ajakirjanik Mait Kraun, ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer, homöopaat ja kolumnist Merle Martinson ning Telegram.ee loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.

Vaata peavoolu šokeerivat dokumentaalfilmi “Infraheli – kuuldamatu müra” SVG placeholder 26:32

Vaata peavoolu šokeerivat dokumentaalfilmi “Infraheli – kuuldamatu müra”

Eestikeelsed subtiitrid on saanud Saksamaa ühe suurima avalik-õigusliku telekanali ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen) teaduspõhise saatesarja “Planet-e” 2018. aasta osa, mis räägib infrahelist.

Investeerimispankur Catherine Austin Fitts kritiseerib mRNA-tehnoloogiat: “See on mürk”
SVG placeholder
SVG placeholder 6:00

Investeerimispankur Catherine Austin Fitts kritiseerib mRNA-tehnoloogiat: “See on mürk”

Investeerimispankur, endine HUD-i ametnik ja Solari Reporti asutaja Catherine Austin Fitts kirjeldab, kuidas Trumpi administratsiooni äsja väljapakutud “Tähevärava” AI-projekt on “Operation Warp Speed” (Ameerika koroonapettuse vaktsineerimisprogramm) 2.0. Ta väidab, et hoolimata kinnitustest, et seda rahastatakse eraviisiliselt, tuleb raha lõpuks ikkagi Ameerika maksumaksjatelt.

Vaata lõbusaid Telegrami sünnipäeva videotervitusi! SVG placeholder 1:46

Vaata lõbusaid Telegrami sünnipäeva videotervitusi!

1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12 aasta täitumise puhul suur sünnipäevapidu, mis kulges väga hoogsalt. Kuna osa kutsutuid ei saanud kohale tulla, kuvasime suurel ekraanil nende videotervitusi.

Osale Telegrami väljakutses “Kõik, mis sa pead teadma!” SVG placeholder 3:56

Osale Telegrami väljakutses “Kõik, mis sa pead teadma!”

Telegram saab täna 12-aastaseks ja kutsume sel puhul kõiki osalema väljakutsel “Kõik, mis sa pead teadma!”. 12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.

FB-live (21.01.25): emotsioonid, LA põleng, nõiajaht dr Lasnile, Fauci lunastus, Trumpi ametisse pühitsemine jne SVG placeholder 38:56

FB-live (21.01.25): emotsioonid, LA põleng, nõiajaht dr Lasnile, Fauci lunastus, Trumpi ametisse pühitsemine jne

21. jaanuaril toimunud Facebook live´is rääkisime emotsioonidest ja solvumistest ning ootustest, mis on kõigi pettumuste emaks. Päevakajalistest teemadest said tähelepanu Los Angelese põleng, nõiajaht dr Helen Lasnile ja teadlasest õppejõu Rea Rausi nõiajahi tulemus, mis päädis tema tagakiusajaid tauniva otsusega. Loomulikult pajatasime ka Faucile armuandmisest Bideni poolt ning Trumpi hoogsast algusest USA 47. presidendina, TikTokist, automaksu küsitlusest ja paljust muust.