Telegrami Podcast #58: 40+ vaktsiini saanud elukutselise reivari seiklused koroonaajastul (külas Tarmo Kull)
114 vaatamist
Avaldatud: okt. 25, 2021
Jaga:
“Kolm asja siin on elus kindlad – surm, maksud ja Tarmo Kull!” Nii iseloomustavad sõbrad elukutselist reivarit Tarmo Kulli, kes on raudse tervise, rõõmsa meelega ja kustumatu elujanuga. Alates 13. eluaastast on mees igal nädalavahetusel pidutsenud, kusjuures neist viimased paarkümmend aastat täiesti alkoholi ja teiste meelemürkide vabalt.
Lisaks sellele rabab ta tööd mitmel rindel, käib Päästeameti missioonidel ning on seoses sellega saanud õlga üle 40 vaktsiini. Ka koroonasüstid on tal tehtud, sest usub, et halba see talle ei tee. Küll aga on ta seda meelt, et vaktsineerimine peab olema rangelt igaühe enda vaba otsus.
Kulli energia ja elurõõm on nakkavad ning oma suurimat hobi ja kirge – pidutsemist ehk lihtsalt hea muusika järgi tantsimist – ei ole ta pidanud maha matma ka viimase kahe aasta jooksul, kui suur osa ühiskonnast on kodus istunud. Ja seda mitte ainult Eestis, vaid üle maailma rännates. Räägimegi Tarmo Kulliga sellest, kuidas hoida meel rõõmus, miks on pidutsemine oluline ja millised riigid on selle jaoks praegu kõige paremad.
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Viroloog ja valitsuse teadusnõukoja endine juht Irja Lutsar pidas 7. juunil Tartu Ülikooli ja Terviseameti koroonakonverentsi “Elu COVIDiga – mida oleme õppinud ja milleks peame valmistuma” raames ettekande, kus tõi uuringute ja statistika näitel välja erinevate koroonapiirangute ja -meetmete mõju viiruse levikule.
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
Juuni lõpus kohtusime oma stuudios dr Ilona Drikkitiga, kes töötab ekspertarstina Eesti kohtusüsteemis. Dr Drikkit on koroonapaanikast hoidunud algusest peale ning 2021. aasta sügisel avaldas ta Postimehe veergudel ka üsna kriitilise artikli, milles tõi välja, et koroonameetmed ei ole õigustatud ning kõige selle tulemusena on tekkinud uus määratlus – koroonakius, mille potentsiaalsed ohvrid oleme kõik. Telegrami saates ütleb ta, et kui küsimusi küsida ja kahelda ei tohi, siis see ei ole teaduslik lähenemine asjale vaid diktatuur.
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.