Telegrami Podcast #54: võtame koroonapettuse pihtide vahele (külas Irja Lutsar)
26 vaatamist
Avaldatud: aug. 21, 2021
Jaga:
Salvestasime 16. augustil juba teise podcasti viroloogi, Tartu Ülikooli mikrobioloogia professori ja valitsust koroonakriisis nõustava teadusnõukoja juhi Irja Lutsariga. Kui esimene, juuni alguses salvestatud intervjuu sai pisut pehmem, siis sel korral leppisime kokku, et asume teravamalt asja kallale ja saade tuli ligi kahe tunni pikkune!
Sel korral võtsime muu hulgas ette ka vaktsineerimise teema. Professor on vaktsineerimise andunud fänn ja kahjustuste rohkust ta uskuda ei suuda. Lutsari sõnul on ta siiski selle poolt, et meil oleks vaktsiinikahjustuste fond ning teemast on ta rääkinud ka valitsusega. Lisaks oleks professori sõnul väga kerge välja selgitada, millised sel aastal surnud inimestest on eelnevalt saanud koroonavaktsiini – kust seda infot aga leida, päris täpselt teada ei saanudki. Tekib küsimus – kui see nii kerge on, siis miks need andmed avalikud pole?
Uurisime ka, mida teab teadusnõukoha juht lekkinud Pfizeri lepingutest ja kas ka Eestil on midagi sarnast sõlmitud. Mitme teema juures Lutsar muutis oma seisukohta ja jäi mulje, et suuremal osal teadusnõukojas ja valitsuses tehtavatest otsustest ei ole mitte mingit pistmist reaalsusega ja meie peal tehakse sotsiaalseid, meditsiinilisi ja majanduslikke katseid lihtsalt selle pärast, et oleks millegagi tegeleda.
Kas teadusnõukojas ei peaks olema inimesed, kes suudavad kõiki erinevaid küsimusi ja teemasid arvesse võtta (ilma teemat mujale juhtimata), et tehtaks päriselt teaduspõhised ja laiapõhjalisel infol põhinevad otsused?
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:
Palun oota...
Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun vali maksemeetod
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.