Telegrami konverents 2015 VIDEO: Saale Kareda – “Uus inimväärne ühiskond ja kuidas sinna jõuda”
22 vaatamist
Avaldatud: aug. 28, 2021
Jaga:
Avaldame järjekordse ettekande 3. aprillil Salme Kultuurikeskuses toimunud Telegrami konverentsilt, mida külastas üle 900 inimese, konverentsipäeva modereeris koolitaja Alar Ojastu. Tänaseks loengupidajaks on Saale Kareda, kelle möödunud aastane esinemine Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” valiti üheks kuulajate lemmikuks.
Kareda on sillaehitaja metafüüsilise ja akadeemilise maailma vahel, uurides juba aastaid ühiskonna transformatsiooniprotsesse. Ta on õppinud muusikateadust Eesti Muusikaakadeemias ning Berliini ja Viini ülikoolide muusikateaduse instituutides. Ta on töötanud ajakirja Teater. Muusika. Kino muusikatoimetajana, Viini muusikakirjastuse Universal Edition muusikateadusliku konsultandina ning Viini Eesti Suursaatkonna kultuurireferendina. Ta loeb heliesteetika loenguid Tallinna Ülikoolis, teeb kaastööd Klassikaraadiole, kirjutab ja tõlgib. Saale on õppinud ka reikit, kristalliteraapiat, kanaldamist ja energeetilist tervendamist, kvanttervendust ja muid energiatöö tehnikaid.
Saale oma ettekandest: “Mõtestatud uue ühiskonna alustalad on – vabadus, väärikus, vastutus. Inimväärse ühiskonna elukorraldus rajaneb vastastikusel austusel, kõigi ühiskondlike protsesside läbipaistvusel ja konstruktiivsel koostööl. Inimväärse ühiskonna loomiseks ei ole muud teed kui tõmmata oma energia välja vanadest loojuvatest süsteemidest ja luua uued elukorralduslikud struktuurid – paralleelselt n-ö vana süsteemi kõrvale. Uue elukorralduse loomine on võimalik siis, kui nn kriitiline hulk inimesi on piisavalt kõrge teadlikkuse, läbinägemisvõime ja kompetentsusega, teevad selle otsuse üheskoos ja on koostöö- ning vastutusvõimelised.”
Parima kvaliteediga vaatamiseks vali video vasakult alt nurgast HD.
Varem avaldatud videod:
Alar Ojastu – konverentsi moderaatori päevatutvustus ja lõpukõne
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 18.-24.aprill. Luubi all on vaktsineerimise tagajärjed, võimalik nanotehnoloogia koroonavaktsiinides, maskimüügilt kasu teenivad poliitikud ja maskikohustuse ebaseaduslikkus, Bologna sotsiaalse krediidi süsteem, Postimehe arvamustoimetuse huvitav suhtumine faktidesse ning 400 uuringut, mis tõestavad koroonameetmete kahjulikkust.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 11.-17. aprill. On hämmastav, kui kiiresti ühiskond unustab. Kas keegi mäletab veel covidit? Shanghai kodanikele on see aga düstoopiline reaalsus, mis kuidagi lõppeda ei taha.
Koroonapettuse ettekäändel on piiratud inimõigusi kõikjal maailmas – kui Eestis on praegu riigikogus lugemisel NETS-2 seaduseelnõu, mis võimaldaks inimesi panna karantiini lausa 30 päevaks ainult “kahtluse” tõttu, siis näiteks USA-s riigisisest terrorismi käsitlevas seaduseelnõus määratletakse, et lapsi mitte vaktsineerida soovivad emad ongi kodumaised terroristid. Õnneks on “vabaduse kantsis” ka üksikuid munadega poliitikuid, kes sellise jõhkra lahterdamise vastu sõna võtavad.
Vabadust armastavate Euroopa Parlamendi (EP) saadikute 16. veebruaril 2022 toimunud pressikonverentsil räägiti avameelselt koroonapettusest ja nõuti Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeni viivitamatut tagasiastumist. Saadikute hinnangul on koroona ajaloo suurim poliitiline pettus ja organiseeritud vandenõu.
12. aprillil tegime Facebook live´i Telegrami tellijatele mõeldud kinnises grupis. Rääkisime julgetest Euroopa Parlamendi liikmetest, kes pööravad tähelepanu koroonakriisist alguse saanud aina süvenevale tervisediktatuurile ja pisut Arvamusfestivalist, poliitikast, vaktsineeritud inimeste haigestumise statistikast ja muust päevakohasest.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 4.-10. aprill. Juttu tuleb Covidi ümberdefineerimisest ja seoses sellega viroloog Irja Lutsarist, kes rääkis ka maskide tagasihoidlikust kasutegurist. Sõnavabaduse puudumisele juhtis tähelepanu Arvamusfestivali käitumine ning luubi all on põhiseadusele vilistav NETS II, mille vastane meeleavaldus toimub uuesti kolmapäeval, 13. aprillil.
Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 28. märts kuni 3. aprill. Möödunud nädalal nägime, kuidas Tanel Kiik ja Kaja Kallas võidu maskikohustust kaotasid. Võimupositsioonil peaminister kaotas kohustuse kaks päeva hiljem, kui tervise- ja tööminister, kelle haldusalasse antud teema kuulub, seda teha soovitas.
Vaba meedia ja sõltumatute ajakirjanike-teadlaste viimase kahe aasta uuringud on paljastanud, et valitsusel ja vastutavatel isikutel (teadlased-eksperdid) puuduvad teaduslikud tõendid n-ö koroonaviiruse isoleerimise kohta. Kuidas on võimalik, et ühed teadlased kinnitavad, et viirust polegi isoleeritud ning teised teadlased ei oska kommenteerida, kuidas viirust üldse isoleeritakse, aga samal ajal on toodetud miljardeid doose vaktsiine, mis peaks sisaldama sedasama esialgset viirust? Kui see viirus tegelikult eksisteeriks, kas ei peaks see teave olema üldiselt kättesaadav? Nendele küsimustele keskendub plahvatusohtlik video “Keisril pole koroonat”.
Teretulemast düstoopiasse! On möödunud 2 aastat ja 2 nädalat hetkest, mil maailm 2 nädalaks lukku pandi, et kõverat lamendada. Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 21. kuni 27. märts.
29. märtsi hommikul saime rõõmustava uudise osaliseks: saame sel suvel osaleda Arvamusfestivalil koroonakriisi teemalise vestluse läbiviimisel. Facebooki otse-eetri põhiteemaks oli siiski Suur Lähtestamine: mida see täpsemalt tähendab, kuidas see toimuma hakkab ja kas see on halb või hea? Kas tulevik ilma selleta on võimalik?
Avalik-õigusliku telekanali Norddeutscher Rundfunk 2009. aastal koostöös telejaamaga Arte valminud dokumentaalfilm "Profiteure der Angst“ ("Hirmu ärakasutajad“) annab põhjaliku ülevaate seagripi tegelikust taustast ja selle ärakasutajatest.
22. märtsil läksime taaskord Facebookis otse-eetrisse, teemaks konformism – kas Yes-man´idel on lihtsam elu kui lamemaalastel? Oled sa kunagi mõelnud nagu Cypher filmis “Matrix”, et lihtsam oleks lihtsalt võtta see sinine kapsel ja elada edasi õndsas teadmatuses? Või tegelikult on parem olla ikkagi teadlik?
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.