Telegram Mastermind #5: Liis Oravaga aju toitmisest ja vaimse tasakaalu saavutamisest
50 vaatamist
Avaldatud: juuli 10, 2024
Jaga:
8. juulil toimus viies Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele integratiivne terviseterapeut, toitumisnõustaja ja raamatu “Toida oma tervist” autor Liis Orav.
Vastuse saavad küsimused:
kuidas toitumise abil kaitsta närvisüsteemi ja ajupotentsiaali;
kuidas erinevad toidud aju tervist ja mil moel mõjutavad;
kuidas mõjutavad aju stressihormoonid;
kuidas mõjutavad aju kilpnäärme hormoonid;
kuidas mõjutavad aju suguhormoonid;
millised on meeste ja naiste aju erinevused;
kas ajurakud taastuvad ja kas närvirakud taastuvad;
kas ajule meeldib, kui me sööme muna;
kas mõjub ajule soja;
kuidas mõjuvad ajule suhkur ja alkohol;
kas kohv on ajule hea või halb;
kuidas toetada mälu;
millised muutused toimuvad naise ajus menopausi ajal ja kuidas seda toitumisega toetada;
kas värskete emmede aju-udu ja menopausiga seotud aju-udu on omavahel seotud?
jpm.
Vastust ei saa küsimus:
miks on Eestis keelatud müüa kõige paremini imenduvat magneesiumi vormi, mis aitab tõhusalt leevendada pingeid nii kehal kui meelel ja on seetõttu eriti hea just depressioonis ja stressis inimestele, kui Eesti on üks depressiivsema rahvaga riike maailmas? (Mis magneesiumi vorm see on ja kust seda saada, räägib Liis mastermindil.)
Zoomi kohtumise ajal juhtus selline anomaalia, et Liisi kaamera ei käivitunud ei arvutis ega ka telefonis, seega avaldame seekord mastermindi lisaks ka ainult helifailina, kuna videofail kahjuks erilist elamust ei paku. 🙂
25. novembri Facebooki otsesaates rääkisime “toredast” juhtumist, kus välismeedia, antud juhul soomlaste Ilta-Sanomat, kajastas kaitseväe juhi Andrus Merilo hiljutise ettekande kõige mahlasemaid väljaütlemisi, pealkirjaga “Eesti valmistub sõjaks: valmis evakueerima kogu oma elanikkonna välismaale ja laskma õhku linnad”, lisades, et “Kõige tõenäolisem evakueerimise sihtriik oleks Soome”.
Äsjane uudis sellest, et juba teine rahvuslik lennukompanii läks pankrotti, paneb küsima: kas ka Rail Balticu suurejoonelist transpordiprojekti võib oodata sama saatus?
Miks Hando uuesti iga päev kohvi joob? Kas Lasnamäel on ilusaid kohti? Kus sina jumalaga kontakti saad? Kas sul on jumalale mõni patt üles tunnistada? Kas oleksid huvitatud Telegrami indulgentsist? Kas ainult pättidel on toonklaasid?
Viimasel ajal on nii fosforiidi kui ka meie maapõue teiste võimalike maavarade teemal agaralt sõna võtnud Eesti Geoloogiateenistus, mis meie loodus(varad)e kaitsmise asemel näib esiplaanile seadvat selle pealt teenimise. Kui vaadata, kuidas praegune Eesti Geoloogiateenistus loodud on, tekibki küsimus, et kas tegu on kõigest maavarade väärindamise lobiorganisatsiooniga?
11. novembril toimus üheksas Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele indigorasside teejuht Andero Pebre.
Siilinjärvi fosforiidikaevandus Soomes on ainus töötav fosforiidikaevandus Euroopas ning Soome suurim avamaakaevandus. Kaevandust opereerib ettevõte Yara, mis on maailmas juhtiv väetiste tootja. Siilinjärvi kaevandus toodab fosforiiti, mida kasutatakse peamiselt väetiste valmistamiseks. Kuigi kaevandus on Soome majanduse jaoks oluline, on selle tegevus tekitanud ka keskkonnaprobleeme, sealhulgas on vette sattunud saasteaineid.
7. novembri Facebooki otsesaate teemaks oli loomulikult ülemaailmset tähelepanu pälvinud rituaal Ameerika Ühendriikides – presidendi valimised, kus vabariiklaste kandidaat Donald Trump võitis selgelt demokraatide Kamala Harrist.
5. novembri hommik algas Telegram.ee-le (peatoimetaja Mariann Joonase isikus) vestlusega Youtube’i otsesaates, kus Läti kodanikuaktivist ja endine diplomaat Rūdolfs Brēmanis tegi ülevaate lõunanaabrite juures toimuvast. Muuhulgas tulid jutuks riigiametnike ülikõrged palgad, kliimaministeeriumi mõttekus, kasvav riigivõlg ja laenuvõtmistrendid pärast COVID-it ning “geniaalne” idee, et lisaks seal juba kehtivale automaksule võiks sisse viia n-ö automaksu nr 2, mille raamas tuleks igal sõidukiomanikul tasuda lõivu ka iga-aastase läbitud kilometraaži eest. Rahva suure vastuseisu tõttu libistati see idee aga (esialgu) sahtlisse.
Ukraina endine kohalik auhinnatud peavooluajakirjanik Diana Pantšenko* kirjeldab, et president Zelenskõi ei soovi Ukrainas rahu, sest riigiaparaat on täielikult korrumpeerunud ning vastutavad isikud ei soovi loobuda rikkalikust elustiilist, mida sõda neile pakub. “Ukraina valitsus on motiveeritud seda vastasseisu eskaleerima, et nad ei peaks vastutama raha eest, mille nad teilt (Euroopa ja USA maksumaksjad) varastasid,” kirjeldab Pantšenko.
11.-19. novembrini linastub üheksas erinevas paigas üle Eesti kirjaniku ja filmimehe Jüri Lina uus film “Kaemus”. Telegram.ee-l on suur rõõm esitleda selle eriti ebatavalise filmi treilerit. “Film on sada protsenti poliitiliselt ebakorrektne,” märgib Lina ise.
1. novembril toimus Lääne-Virumaal Aru-Lõuna lubjakivikarjääri lähistel rahvakoosolek, kus väljendati oma muret fosforiidi kaevandamise pärast. Kuigi sadas vihma, oli Virumaa Põlisrahvaste Seltsingu eestvedamisel kohale tulnud mitusada inimest igast Eestimaa otsast. 200 km teekonna võttis ette ka kodanikuaktivist Kertu Luisk, kes Võrust kohale sõitis, et Virumaa inimestele meie ühise probleemi asjus toetust avaldada.
TeleX ehk Telegrami tsensuurivaba uudistemagasin X-s on teie ees teise episoodiga. Teemadeks sel korral sotsiaaldemokraadid kui tänapäeva kommunistid, kontrolliühiskond ja digitaalne identiteet ning loomulikult ka fantastiline lugu sellest, et kui Eesti ettevõtjatel lõpuks üle viskab, korraldavad nad tervelt 10-minutilise protestiseisaku!
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.