Telegram Mastermind #11. Kaia Kaire Hunt: Tiibeti meditsiiniga talvekaamose ja kevadväsimuse vastu
33 vaatamist
Avaldatud: jaan. 18, 2025
Jaga:
15. jaanuaril toimus üheteistkümnes ja käesoleva aasta esimene Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele koolitaja, terapeut, vaimse tervise õde ning Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli eestvedaja Kaia-Kaire Hunt.
Kaia-Kaire Hunt: Tiibeti meditsiini ja loodusraviga talvekaamose ja kevadväsimuse vastu
Kaia-Kaire Hundi esimene haridus on teadusmagistrikraad ärikorralduses ning ta on lõpetanud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe põhiõppe 2010. aastal ja vaimse tervise õe spetsialiseerumisõppe 2019 aastal. 2022. aastal lõpetas MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) juhendaja väljaõppe ning on raamatu “Emotsioonide Alkeemia” autor.
Ta on õppinud üle 15 aasta Tiibeti meditsiini, sh läbinud Rahvusvahelise Tiibeti Meditsiini Akadeemia 4-aastase väljaõppe ning elanud pikalt Nepaalis. Veebruaris on võimalik tema juhendamisel osaleda Tiibeti meditsiini kodukasutaja praktilisel kursusel.
Tiibeti meditsiin on mahukas ja tõhus meditsiinidistsipliin, mille juured ulatuvad tuhandete aastate taha. Veel tänagi on Tiibetis suured haiglad, kus kõrvuti töötavad nii traditsioonilise kui allopaatilise meditsiini spetsialistid.
Mastermindil rääkis Kaia-Kaire muuhulgas, et talveväsimus tuleb sellest, et sunnime end üle, kuigi peaksime olema n-ö koopas nagu karu. Kevadväsimus tekib aga, kui on limaenergiat väga palju. Samuti andis ta toitumissoovitusi nii talveks kui kevadeks ning tõi välja haiguste ja probleemide põhjused, millest esmased on muide iha, viha ja rumalus. Need kolm loovad meie maailmas kannatusi, stressi, muret ja on kõikide hädade aluspõhjusteks. Eluviis, toitumine jne mängivad alles teisest rolli.
Tiibeti meditsiin läheb tervisehädade puhul alati otsima selle algpõhjust – kunagi ei ravita sümptomit, teadmata, kust üks või teine tasakaalutus on pärit. Tiibeti süsteemi järgi koosneb nii kogu maailm kui inimkeha viiest elemendist ja haigused on tingitud elementide tasakaalutusest. Seega peetakse äärmiselt oluliseks aru saada, milline on konkreetne tasakaalutus, et siis erinevate eluviisi ja toitumise muudatuste, väliste teraapiate ja peamiselt ravimtaimedest koosnevate ravimitega tasakaal ja ühes sellega ka tervis tuua.
Palun oota...
Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.
27. märtsil toimus kolmeteistkümnes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas küsimustele MMS-i teadmiste “maaletooja” Janika Veski.
24. märtsil oli meie Facebooki otsesaate läbivaks teemaks taas koroonapettus, seekord läbi valitsuskriisi prisma, sest uueks sotsiaalministriks nimetati praegune riigikogu liige ning endine perearst ja koroonapettuse suunamudija dr Karmen Joller. Tema uuest ametikohast võidavad kõik erakonnad, sest nii tema isiku kui ka endiste ja tulevaste tegemiste ümber annab lõputult enda agendaga sobivad lugusid spinnida.
Alates 2022. aasta Ukraina-Venemaa (proksi)sõja puhkemisest on enamus Euroopa, ennekõike Baltikumi riigijuhte koos erakondade ja vastutavate isikutega kütnud sõjamasinat. Riigi-ja peavoolumeediast on saanud justkui sõjatööstuse hääletoru, mille ülesandeks on õigustada kaitsekulutuste tõstmist, sõjatööstusesse investeerimist ja sõjaga hirmutamist. Rahu pooldavad isikud on tituleeritud putinistideks, kellel on väidetavalt mingi võrgustik. Millegi pärast tundub ühiskonnale normaalne, et maksumaksja rahadega on õigustatud naabri ärritamine.
Nutitelefonide kasutusjuhendis on kirjas, et telefoni tuleb hoida kehast eemal. See teavitus ei ole niisama, vaid sellepärast, et elektromagnetiline kiirgus kahjustab rakke ja tervist. Lapsed on aga tehiskiirgusele kordades vastuvõtlikumad kui täiskasvanud. Võib-olla peaks lastele lähenema kas või teatrietenduse abil, et edasi anda informatsiooni elektromagnetkiirgusest ja nende “armsast” nutitelefonist? Allolev video on siinkohal abiks.
12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.
(Seekordne mulisemine ei ole kindlasti mõeldud lastele.) Mis värk nende Pussy-dega oli James Bondis? Ja kui sa solvud, siis kas oled lumehelbeke või see lihtsalt ei ole sinu “tassike kohvi”? Kuidas pohhuismi ja nalja maailma tagasi ja juurde tuua? Mida arvas Chevy Chase kokaiinist? Kas sa hakkasid ka 40-sena surelikkust tajuma? Ja mida ütles selle kohta Konfutsius?
13. veebruaril toimus kaheteistkümnes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas küsimustele ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer.
1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12. sünnipäeva pidu, kus lisaks lustakale meelelahutusprogrammile leidis aset ka tõsisem paneelvestlus pealkirjaga “Sõnavabaduse surm või taassünd”, kus osalesid Tavidi majandusanalüütik ja endine suure meedia ajakirjanik Mait Kraun, ettevõtja ja kodanikuaktivist Elvis Brauer, homöopaat ja kolumnist Merle Martinson ning Telegram.ee loojad Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.
Eestikeelsed subtiitrid on saanud Saksamaa ühe suurima avalik-õigusliku telekanali ZDF (Zweites Deutsches Fernsehen) teaduspõhise saatesarja “Planet-e” 2018. aasta osa, mis räägib infrahelist.
Investeerimispankur, endine HUD-i ametnik ja Solari Reporti asutaja Catherine Austin Fitts kirjeldab, kuidas Trumpi administratsiooni äsja väljapakutud “Tähevärava” AI-projekt on “Operation Warp Speed” (Ameerika koroonapettuse vaktsineerimisprogramm) 2.0. Ta väidab, et hoolimata kinnitustest, et seda rahastatakse eraviisiliselt, tuleb raha lõpuks ikkagi Ameerika maksumaksjatelt.
1. veebruaril toimus Tallinnas Loovruumis Telegrami 12 aasta täitumise puhul suur sünnipäevapidu, mis kulges väga hoogsalt. Kuna osa kutsutuid ei saanud kohale tulla, kuvasime suurel ekraanil nende videotervitusi.
Telegram saab täna 12-aastaseks ja kutsume sel puhul kõiki osalema väljakutsel “Kõik, mis sa pead teadma!”. 12 aastat Telegrami tegemist on õpetanud meile, et kõige suurema hoo saab su elu ja tegemised sisse siis, kui usud endasse, usaldad maailma ja loobud teiste inimeste arvamuse koormast. Neid tõdesid on nämmutatud kõriauguni, kuid enamus inimesi ei oska neid ikka veel rakendada, sest nad ei saa aru asja tuumast.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.