3. detsembril toimus kümnes ja käesoleva aasta viimane Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele koolitaja, jutuvestja ja vägivallatu suhtlemise maaletooja Erki Kari Kaikkonen.
Erki Kari Kaikkonen: Inimsuhete anatoomia ja teise päriselt kuulamine (ühenduse ja koostöö esmane eeldus)
Kaikkonen on pikaaegsetele Telegram.ee lugejatele tuttav kui meie algusaegade vaimsete teemade kolumnist ja meditatsioonide eestvedaja.
Ta on elukutseline elu-uurija ja müstiline jutuvestja, kellel ei jää naljalt kahe silma vahele mitte ükski oluline detail meie ringlevas maailmas. Alati on võimalus kuidagi midagi paremaks muuta. Erki on leidnud väga ilusa viisi inimestele südamesse pugeda ja julgustada mõtlema tõeliste väärtuste üle. Nüüdseks on ta juba ligi 15 aastat vestnud jutuvestjana muinasjutte üle Eesti nii haridusasutustes kui ka kultuurimajades ning korraldanud avalike jutuvestmisi, esinenud konverentsidel ja organisatsioonidele olulistel sündmustel. Erki käib tihtilugu erinevates maailma otstest enda jutustusi rikastamas ning inimeste elu ja olu uurimas.
Täna tegeleb Erki igapäevaselt kommunikatsiooninõustamise, koolitamise, juhendatud meditatsiooni ja jutuvestmisega. Oma teadmised on ta ammutanud mitmeaastastel õpingutel nii Eestis kui ka välismaal ning isikliku vaatluse, koolituste ja enesearengu kaudu. Tema missioon on aidata inimestel teadvustada, kuidas paremini enda vajadusi väljendada, kuulata, parendada koostööd ja luua turvaline keskkond selleks, et rääkida kõige olulisemast.
Mastermindil märkis Erki, et kui sinu sees on hästi, siis tundub ka kõik väljaspoolne ilus – nii inimesed kui ka ilm. Ja kui sulle tundub et kõik on kole, siis ka see tuleb sinu seest.
Ta soovitab teisi inimesi hukkamõistmise asemel püüda mõista: “Teisi mõista on isiklikult kasulik. Hukkamõist tekitab sisemaailmas negatiivseid emotsioone, mis meid ennast mürgitab.” Mõista aitab näiteks see, kui küsid: mis on see hea põhjus, et üks või teine asi juhtub või inimene niimoodi ütleb või teeb?
Kui julgeme olla haavatavad ja mitte teist süüdistada, siis see lubab ka teisel olla haavatav, mitte kaitses. Haavatavus loob suhtesse usalduse ja inimeste vahele silla.
Erki tõi nii inimsuhete anatoomia kui ka üksteise kuulamise osas rohkelt näiteid, toome siin välja ühe.
Kord tegi ta oma tüdruksõbraga teineteise kuulamise väljakutse ja ta mõistis, et tal on üsna raske teise päevaseid läbielamisi kuulata ja seetõttu tundus see jutt ka igav, aga mida päev edasi, seda kergemaks see läks. “14 päeva läks aega, et õppida kuulama,” ütles Erki ja lisas, et kahe nädala pärast oli kõik, mis tema kaaslanna rääkis, huvitav. Ja on seda siiani – nüüd on nad juba teineteise abikaasad.
Kui soovid ka ise testida, kui hea kuulaja sa tegelikult oled, siis siin on kuulamise reeglid, mida Erki ja tema kaasa kasutasid: “Kommenteerida ei tohi, midagi arvata ei tohi. Ainult siis, kui teine küsib arvamust, tohib seda avaldada. Ja muidugi anna teada ausalt, kui ei jaksa enam kuulata.”
Erki aitab inimestel üksteist mõista ja nende erinevate maailmade vahel ühendusi luua: “Kommunikatsiooniprobleemide lahendused on tegelikult väga lihtsad. Selleks, et seda parendada, on vaja õigeid tööriistu, kindlaid tehnikaid ja teadlikkust. Kui me mõistame iseennast, siis me mõistame ka teisi ning omavaheline koostöö saavutab oma maksimaalse potentsiaali. On aeg olla teadlikum suhtleja ning suhelda viisil, mis soosib inimsuhteid ja toetab usaldust!” Kiika ka Erki kodulehte: https://erkikaikkonen.ee/
Head kuulamist/vaatamist!
Eelmiste ja järgnevate Mastermindide kohta loe lisaks: https://www.telegram.ee/vaimsus/jarelvaatamine-telegram-mastermind-10-erki-kari-kaikkoneniga-inimsuhete-anatoomiast
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.