PCR-testi leiutaja Kary Mullis: positiivne test ei tähenda tingimata, et inimene on haige või nakatunud
28 vaatamist
Avaldatud: okt. 07, 2020
Jaga:
PCR-testi kasutatakse üle maailma n-ö koroonapositiivsete tuvastamiseks ja kui test osutub positiivseks, siis peab inimene enamasti kaheks nädalaks karantiini jääma. Antud statistikat kasutab süsteem erinevate piirangute rakendamiseks, maskide kandmise õigustamiseks, majanduse kokku kukutamiseks jne…
PCR testi leiutaja ja selle eest ka Nobeli preemiaga pärjatud Kary Mullis on öelnud, et antud test ei tähenda kaugeltki seda, et inimene on tingimata haige või nakatanud. Ta ütleb allolevas videos, et kui PCR testi piisavalt võimendada, siis võib praktiliselt igas inimeses tuvastada peaaegu kõiki viiruseid.
Kuidas PCR-testi väärkasutatakse, tuvastades niinimetatud vabu viiruslikke RNA-sid, mis võivad, kuid ei pruugi proovis esineda?
Kary Mullis:
“PCR-i ei saa valesti kasutada. PCR-iga on nii, et kui sa seda hästi teed, võid tuvastada igaühel peaaegu kõike. Kui suudad võimendada ühte molekuli nii palju, et seda saab päriselt mõõta – mida PCR-test ka suudab, siis on vaid väga väheseid molekule, mida me kehas ühtegi ei leiduks.
Väärkasutus on see, et näiteks HIV-i ei pea testima, ei pea testima ka ülejäänut 10 000 nimetut retroviirust. Kellel on HIV, on üldiselt ka kõik muu, mida saab testida, neil on kindlasti… HIV on üsna haruldane viirus. Ainult ühel miljonil 250-300 miljonist ameeriklasest on see viirus.
PCR testimine on tõeliselt kvantitatiivne asi, mis ütleb sulle midagi looduse kohta ja selle kohta, mis seal on, kuid see võimaldab võtta väga väikese tüki ükskõik mida ja muuta see mõõdetavaks. Ja kui siis rääkida sellest, nagu see oleks tähtis, siis see on lihtsalt väärtõlgendus.
Need mõõtmised ei ole üldse täpsed. Need testid põhinevad kõik nähtamatutel asjadel, ja need tulemused on teatud mõttes tuletatud.
PCR testimine on lihtsalt protsess, mida kasutatakse millegi paljundamiseks. See ei ütle, et sa oled haige ja see ei ütle sulle, et see viirus, mille sa said, teeb su haigeks või midagi sellist.”
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.