PCR-testi leiutaja Kary Mullis: positiivne test ei tähenda tingimata, et inimene on haige või nakatunud
36 vaatamist
Avaldatud: okt. 07, 2020
Jaga:
PCR-testi kasutatakse üle maailma n-ö koroonapositiivsete tuvastamiseks ja kui test osutub positiivseks, siis peab inimene enamasti kaheks nädalaks karantiini jääma. Antud statistikat kasutab süsteem erinevate piirangute rakendamiseks, maskide kandmise õigustamiseks, majanduse kokku kukutamiseks jne…
PCR testi leiutaja ja selle eest ka Nobeli preemiaga pärjatud Kary Mullis on öelnud, et antud test ei tähenda kaugeltki seda, et inimene on tingimata haige või nakatanud. Ta ütleb allolevas videos, et kui PCR testi piisavalt võimendada, siis võib praktiliselt igas inimeses tuvastada peaaegu kõiki viiruseid.
Kuidas PCR-testi väärkasutatakse, tuvastades niinimetatud vabu viiruslikke RNA-sid, mis võivad, kuid ei pruugi proovis esineda?
Kary Mullis:
“PCR-i ei saa valesti kasutada. PCR-iga on nii, et kui sa seda hästi teed, võid tuvastada igaühel peaaegu kõike. Kui suudad võimendada ühte molekuli nii palju, et seda saab päriselt mõõta – mida PCR-test ka suudab, siis on vaid väga väheseid molekule, mida me kehas ühtegi ei leiduks.
Väärkasutus on see, et näiteks HIV-i ei pea testima, ei pea testima ka ülejäänut 10 000 nimetut retroviirust. Kellel on HIV, on üldiselt ka kõik muu, mida saab testida, neil on kindlasti… HIV on üsna haruldane viirus. Ainult ühel miljonil 250-300 miljonist ameeriklasest on see viirus.
PCR testimine on tõeliselt kvantitatiivne asi, mis ütleb sulle midagi looduse kohta ja selle kohta, mis seal on, kuid see võimaldab võtta väga väikese tüki ükskõik mida ja muuta see mõõdetavaks. Ja kui siis rääkida sellest, nagu see oleks tähtis, siis see on lihtsalt väärtõlgendus.
Need mõõtmised ei ole üldse täpsed. Need testid põhinevad kõik nähtamatutel asjadel, ja need tulemused on teatud mõttes tuletatud.
PCR testimine on lihtsalt protsess, mida kasutatakse millegi paljundamiseks. See ei ütle, et sa oled haige ja see ei ütle sulle, et see viirus, mille sa said, teeb su haigeks või midagi sellist.”
28. oktoobri hommikul vestlesime veebi vahendusel Vanglaplaneet.ee eestvedaja Peeter Proosiga kohalikest põletavatest teemadest, eelkõige hõõguvast fosforiidisõjast vol 2 ja maksutõusudest. Oleme ühisel meelel, et parteipoliitikaga olukorda lahendada ei saa ning Peetri sõnul on tema intervjueeritavad otsekui ühest suust kostnud, et asjade muutmiseks on vaja otsedemokraatiat.
22. oktoobri Facebooki otsesaates rääkisime tsensuurist TikTokis ja (hetkelisest?) vabadusest X-is, uuest uudistesaatest "TeleX", konstruktiivsest kriitikast Telegram.ee-le, erakondade ringkaitsest vs koroonapettuse paljastamisest ja sellest, et parlamentaarne kord ei saa jätkuda, juhul kui sa soovid muutust.
“Oleme X-i platvormil, sest Telegramil on kustutatud ära 2 Facebooki kontot, meie kolmas Facebooki konto on samuti tsensuuri all. Lisaks on ära kustutatud 3 Youtube’i kontot, meie IG on tsensuuri all ning ka minu isiklik esimene TikToki konto kustutati ära,” juhatab Hando Tõnumaa sisse uues kuues Telegram.ee uudistemagasini sotsiaalmeediapatvormil X (end. Twitter).
Mitu kohvi nüüd nädalas läheb? Kas topsist või tassist? Isiklik Alfred rooli? Kus tuleks jalaga uks lahti lüüa? Kas tõde või turvatunne? Kas vanasti oli taevas sinisem? Kas korralik = igav? Kas sul on juhtunud kogemata “sini-kollane”? Miks on Handol rahandusministeerium määratud maksetes? Kas auto sõidab toiduõliga? Mis põhjusel sina rida vahetad?
Oktoobri esimeses Facebooki otsesaates rääkisime sõdadest, võltsitud videotest, dr Marje Oona vahvast sõnavõtust vaktsineerimise teemal, tsensuurist, poliitikutest, europarlamendi julgest naisest ja koroonaterroristide vastutusele võtmisest, Ukraina ametniku pojast, kes leiti voodist koos 6 miljoni dollariga, kaitseministeeriumi vaikimisest ja paljust muust.
5. oktoobril toimus kaheksas Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas Hando Tõnumaa ja lugejate küsimustele Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas, ent kuna Mariann ja Hando on koos ka lapsevanemad, tuli lugejatelt üksjagu küsimusi ka neile mõlemale.
Seekordne “1 gramm“ saade keskendub heliotsentrismi- ja kosmosevõltsingutele ning räägime ka sellest, et populaarne “Lameda Maa kaart“ (nn pitsa) on ette söödetud võltsing ja psyop. Lisaks teeme juttu ka Antarktikal olevast 24 h päikesest talvisel pööripäeval. Saatejuht on Hando Tõnumaa.
Seekordne “1 gramm“ saade keskendub heliotsentrismi- ja kosmosevõltsingutele ning räägime ka sellest, et populaarne “Lameda Maa kaart“ (nn pitsa) on ette söödetud võltsing ja psyop. Lisaks teeme juttu ka Antarktikal olevast 24 h päikesest talvisel pööripäeval. Saatejuht on Hando Tõnumaa.
Tänases Facebooki otsesaates rääkisime põgusalt Läti difteeria-juhtumist ja sellega seotud artiklitest Telegramis (siin, siin ja siin), lisaks uuringust, mille käigus teadlastel ei õnnestunud inimesi COVID-iga nakatada ja arutlesime, kas võiks korraldada taas ühe vigaste testide pandeemia?
19. septembril toimus seitsmes Telegram.ee boonus tellijatele – Telegram Mastermind ehk Zoomi kohtumine/vestlus toimetuse ja erikülalisega. Seekord vastas toimetuse ja lugejate küsimustele kirjanik ja vaimsete praktikate looja Ilona Karula.
Miks on sel aastal talv lühem kui tavaliselt? Miks ei ole Hando 5 päeva kohvi joonud? Mida on Mariann liiga vähe teinud? Kas sa saad aru, et sa ise oled jumal? Miks Mariannile meeldib Tallinn? Mis on su rekord ilma kohvita? Mis koolitajaks tahab Hando hakata ja mis on tema raamatu nimi? Jne.
19. septembri Facebooki otsesaates rääkisime küsitlusest, mille kohaselt 70% kodanikest tunnevad, et valitsus kurnab rahvast. Testisime, kas me oleme NPC-d või ei ole? Pärnu Postimees kirjutas sellest, et täiskasvanud terve inimene koroonavaktsiini ei vaja. Eesti Politsei aga hangib massirahutuste paremaks ohjeldamiseks suruõhurelvi ning juba kolm riigikaitse valdkonna töötajat on “ümber kolinud” sõjatööstusesse.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.