Intervjuu Kaisa Virgebau ja Elvis Braueriga: kuidas läks MEM Café tänukontsert?
105 vaatamist
Avaldatud: dets. 16, 2021
Jaga:
Kas sina oskad teaduslikult ära seletada, kuidas on aktsepteeritav, et ilma vaktsiinipassi nõudeta võivad inimesed olla pilgeni täistuubitud Tallinn-Tartu rongis mitu tundi järjest, aga ei tohi minna ilma tervisetõendita minna kohvikusse, kus iga inimene/seltskond istub ilma üksteist puutumata oma laua taga? Või miks ei tohi mäel ilma vaktsiinipassita kasutada suusalifti? Kas siin on tegu teadusega või lihtsalt survestamisega vaktsineerimisele? Kuna ilmselgelt on tegu teise variandiga, siis miks selline survestamine, kui juba 82% täiskasvanutest on antikehad? Millal sina viimati nägid kohvikus toimunud kontserdil politsei kiirreageerijaid?
Umbes selliseid küsimusi esitavad oma peas inimesed, kes leiavad, et ebaloogiliste määruste ebaproportsionaalsete meetmetega jõustamine ei ole õige. Ja seetõttu toetavad nad Elvis Brauerit ja tema MEM Cafes võitluses bürokraatia ja ebateaduslike koroonameetmetega.
Huvitaval kombel – kuigi paljud ettevõtjad leiavad, et Braueri juhtum on kaugel õiglusest ja normaalsusest – ei julge mitte ükski restorani/kohviku omanik teda avalikult toetada. Küll aga julgevad seda teha tuhanded inimesed üle Eesti, kellele MEM Café pere otsustas 14. detsembri õhtul tänukontserdi korraldada.
Kontsert ise toimus kohviku siseruumides ja oli võimude suure jälgimise ja surve all (erinevad ametkonnad püüdsid erinevaid taktikaid kasutades mõjutada kohvikut kontserti ära jätma). Ometi läks kõik suuremate vahejuhtumiteta ja oli nii kontserdi korraldajatele kui ka kuulajatele palsamiks hingele – esinejad olid kohvikus sees, õue terrassile paigutatud kõlarite abil said muusikast osa kõik, kes tänaval seisid või möödusid.
1,5 tunni jooksul astusid nii armastus- kui ka jõululauludega üles lauljad Kaire Rapur, Kaisa Virgebau koos Paul Stahliga, Kaisa poeg Chasper Peškov ja paar lugu tegi ka Marko Tartes.
Muljeid kontserdist jagasid 24 tundi hiljem ehk 15. detsembri õhtul videokõnes Telegramiga Kaisa Virgebau ja Elvis Brauer.
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.