Eksklusiivintervjuu dr Bhakdiga: tõelist pandeemiat praegu ei ole ja pole ka olnud
93 vaatamist
Avaldatud: veebr. 14, 2022
Jaga:
Telegramil avanes jaanuari lõpus võimalus intervjueerida tunnustatud epidemioloogi, enam kui kakskümmend aastat Johannes Gutenbergi Mainzi Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia instituuti juhtinud professor Sucharit Bhakdit, kes juba 2020. aasta kevadel kutsus üles paanikat maha võtma ja olukorda kainelt hindama. Dr Bhakdi on ka ise kunagi Eestis käinud ning leiab, et eestlased on tänaseks koroonaga seonduvast paremini aru saanud kui sakslased.
Sucharit Bhakdi vanemad on pärit Taist ja töötasid Saksamaal diplomaatilises teenistuses. Tema ema, kes on õppinud Johns Hopkinsi Ülikoolis (nüüd rahvusvaheline juhtiv teabeallikas koroonaepideemia alal) Baltimore‘is, tekitas pojas juba lapsena suurt huvi meditsiini vastu. Pärast meditsiiniõpinguid Bonni ülikoolis sai Bhakdi stipendiumi Max-Plancki immuunbioloogia instituudis Freiburgis ning Alexander von Humboldti fondi stipendiumi.
Dr Bhakdi on avaldanud enam kui 300 teadusuuringuttunnustatud ning on ka eesti keeles ilmunud raamatute “Koroona valehäire” (2020) ja “Mask maha!” (2021) kaasautor.
Bhakdi koroona-teemalised Youtube‘i videod on jõudnud internetis miljonite inimesteni. Oma videotes väljendab ta end alati väga selgelt, rahulikult ja kaalutletult ning oskab ka keerulisemaid asju selgitada kõigile arusaadavalt.
Ka intervjuus Telegramile püüdis ta võimalikult lihtsalt Telegrami lugejale lahti seletada viimased avastused seoses nn uue koroonaviiruse ja selle tarvis loodud vaktsiiniga. Samuti tegi ta väikese kokkuvõtte seni toimunust ja seletas lahti, mis on ülemaailmse tervise pärast muretsemise tegelik põhjus.
Palun oota...
Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun vali maksemeetod
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.