Telegram esitab sulle väljakutse keskenduda järgmise 90 päeva jooksul tööpäeva esimesed 90 minutit ainult ühele, kõige olulisemale teemale. Väidetavalt tõstab see sinu produktiivsust märgatavalt. Kas oled valmis?
Lühikokkuvõte: 1. 90-90-1 reegel. Järgmised 90 tööpäeva veeda nii, et tööpäeva esimesed 90 minutit keskendu oma põhi-teemale, sest viies fookuse olulisele, hakkab seeläbi muutuma ka sinu elu. 2. Täielikuks keskendumiseks loo endale minimalistlik ja meeldiv segajate vaba keskkond. Ole raskesti kättesaadav. Mida raskem on sind kätte saada, seda lihtsam on sul keskenduda oma teemadele. Püüa luua endale täielikult ekraanivabasid päevi ja sa märkad imesid sündimas. 3. Katsu imbuda sisse sellistesse gruppidesse, kus on inimesed, kelle tasemele sa üritad jõuda. Teadus ütleb, et meie ajus on peegelneuron, mis aitab alateadlikult peegeldada teiste isendite käitumist. See tähendab, et kui meie ümber on ohvrimentaliteediga inimesed, siis muutume ise samuti ohvriteks. Kui meie ümber on edukad inimesed, siis hakkame peegeldama nende inimeste harjumusi, sest me lähme nendega samasse energiasse. 4. Geniaalsuse saladus ei ole mitte keerulisus, vaid lihtsus. Üks produktiivsuse saladusi ongi olla monomaniakaalselt fokusseeritud vaid mõnele üksikule asjale ehk me räägime minimalismist. Ära keskendu paljudele asjadele vaid vali sealt kolm peamist. Ära aja taga 1000 sõpra Facebookis vaid loo 3 tõsist sõprussuhet. Ära ürita lugeda 50 e-raamatut aastas ja kuulata sadu podcaste vaid keskendu kolmele. Keskendu vaid kolmele projektile, võib-olla on sul 50 klienti aga võib-olla peaksid keskenduma nendest kolmele suurimale.
Teie ees on olulisemad Telegrami uudised 2023. aasta 3. nädalast ehk ajavahemikust 16.-22. jaanuar. Aasta algas rekordilise liigsuremusega, ent koroonat ja krõbedat talve selles süüdistada ei saa. Aga mida siis?
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
Martin Helme, Riigikogu aseesimees, endine rahandusminister ja EKRE juht käis esimest korda Telegrami Podcastis möödunud aasta oktoobris. Kuna tol korral oli kaamerate ees aega alla poole tunni, võtsime Helmelt lubaduse, et teeme veel ühe pikema saate. 20. jaanuaril see salvestus teoks saigi ja nüüd on tulemus – ligi pooleteist tunnine podcast – teie ees.
16. septembril rääkisin riigikogu liikme Kalle Grünthaliga (EKRE) energiapoliitika probleemidest ja võimalikest lahendustest. Meie mõlema hinnangul on praegune elektrihinna poliitika osa Suure Lähtestamise (The Great Reset) raames sihilikult korraldatud plaanist, mille eesmärgiks on varade ümberjagamine keskklassilt hüperrikastele. Isegi ETV hommikusaates olevat hiljuti kiidetud filosoofiat “Sa ei oma midagi ja oled õnnelik“.
Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised ajavahemikust 29. august kuni 4. september. Peavoolumeedia pärl pärineb seekord ajakirjaniku ja Tartu Ülikooli arstitudengi Toivo Tänavsuu sulest, kes avaldas oma Facebooki seinal järjekordse õpipäeviku episoodi, mis sel korral keskendus ravimitööstusele. Artikkel ilmus ka Eesti Ekspressis.
Alljärgnev on veidi sügavam teema, mille mõttekäigust arusaamiseks on vaja kaasa mõelda. Soovitan artiklit mitte lugeda (/videot vaadata), kui oled väsinud või kannatad üleüldise keskendumishäire all. Siin kontekstis ei räägi ma spetsiifiliselt sõjast Ukrainas, vaid see mõttekäik kehtib kõikide teiste eelmiste, praeguste ja tulevaste sõjaliste konfliktide kohta. Aga lihtsustamise mõttes teeme nii, et räägime siis sellest Ukraina sõjast ja ma esitan küsimuse: miks inimesed ei julge seda sõda ära lõpetada?
Teie ees on lühikokkuvõte Telegrami uudistest 2022. aasta 28. nädalast ehk ajavahemikust 11.-17. juuli. Põhitähelepanu said laste koroonavaktsineerimine ja Suure lähtestamisega seotud majandusprobleemid.
Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile! Leiad selle siit: https://telegramplay.ee/telegrami-podcast-68-poolik-koigile-koroonasurmadele-tuleks-teha-ekspertanaluus-kulas-dr-ilona-drikkit/
22. juunil tutvustas Taani valitsus uut koroonastrateegiat. Riigi terviseameti juht Søren Brostrøm tunnistas pressikonverentsil, et laste vaktsineerimine oli kasutu ja sellega endisel kujul ei jätkata. Sama rääkis ta ka TV2 saates “Go’ aften Live”.
Teie ees on lühiülevaade tähtsamatest uudistest Telegram.ee veergudel käesoleva aasta 20. nädalast ehk 16.-22. mai. Telegrami juht Hando Tõnumaa avaldas pöördumise koroonakriisi vastutavatele isikutele, aina enam saab tähelepanu riikide võimu vähendav WHO nn pandeemialeping ning ahvirõugete teemaline õppus maailma niiditõmbajate osavõtmisel 2021. aastal.
(0) kommentaari
Kommenteerimiseks peate olema sisse logitud.